Ekonomi Kitapları

Temel Gelir PDF indir

Temel Gelir PDF indir, e-kitap sitemizde Temel Gelir kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Guy Standing tarafından kaleme alınan Temel Gelir kitabı 344 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Temel Gelir kitabını 9786058043343 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Temel Gelir kitap özeti, Temel Gelir pdf oku, Temel Gelir yandex, Guy Standing e-kitap pdf, Temel Gelir PDF Drive, Temel Gelir Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Temel Gelir PDF Oku

Temel Gelir Kısa Özet

Asgari ücretten farklı olarak temel gelir, toplumdaki tüm bireylere devlet tarafından düzenli olarak ödeme yapılması düşüncesine dayanıyor. Otomasyonun arttığı, iş güvencesinin yok olduğu, kazancın düzensizleştiği ve yapılan işten bağımsızlaştığı günümüz toplumunda temel gelir, tüm bireylerin sağlığı, refahı ve mutluluğu için son derece mühim sonuçlar içinde yer alıyor.

Dünyanın birden fazla yerinde temel gelir düşüncesi, siyasi partilerin gündemine girdi ve adil refah dağılımı tartışmalarının merkezine yerleşti. Guy Standing son otuz senedir temel gelir düşüncesini geliştirenlerin başında geliyor. Bu kitap, temel gelir düşüncesinin ekonomi, yoksulluk, sosyal adalet, iş ve emek alanlarındaki tesirini inceliyor, yalnızca ekonomik değil bunun yanı sıra etik savlar sunuyor, karşısavları ele alıp çürütüyor ve dünya çapındaki pilot çalışmalardan neler öğrenebileceğimizi gösteriyor.

Temel Gelir: Katılımcı, eşitlikçi, güvenli, adil, özgür, insan odaklı bir gelecek için çalışan ve kafa yoran herkes için.

Temel Gelir PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu