Müzik Kitapları

Temel Müzik Teorisi ve İşitme Uygulamaları PDF indir

Temel Müzik Teorisi ve İşitme Uygulamaları PDF indir, e-kitap sitemizde Temel Müzik Teorisi ve İşitme Uygulamaları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmet Güneş Açıkgöz tarafından kaleme alınan Temel Müzik Teorisi ve İşitme Uygulamaları kitabı 154 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Temel Müzik Teorisi ve İşitme Uygulamaları kitabını 9786257268509 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Temel Müzik Teorisi ve İşitme Uygulamaları kitap özeti, Temel Müzik Teorisi ve İşitme Uygulamaları pdf oku, Temel Müzik Teorisi ve İşitme Uygulamaları yandex, Mehmet Güneş Açıkgöz e-kitap pdf, Temel Müzik Teorisi ve İşitme Uygulamaları PDF Drive, Temel Müzik Teorisi ve İşitme Uygulamaları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Temel Müzik Teorisi ve İşitme Uygulamaları PDF Oku

Temel Müzik Teorisi ve İşitme Uygulamaları Kısa Özet

Mehmet Güneş Açıkgöz

Piyano eğitim hayatına 11 yaşında başlayan Açıkgöz 2005-2009 senelerı içinde Malatya Abdulkadir Eriş Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ne devam ederken bunun yanı sıra İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yarı zamanlı olarak Doç. Elhan Bakihanov ile kompozisyon, Prof. Zarife Bakihanova ile Armoni ve Kontrpuan eğitim hayatına devam etmiş ve birincilik ile lise ve konservatuvar eğitimini tamamlamıştır.

2009 senesinde İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Programı’na başlayan Açıkgöz, lisans zamanında Prof. Server Acim ile kompozisyon çalışmalarına devam ederken 2011-2012 senelerı içinde Almanya Mannheim Musik Hochschule’de kompozisyon eğitim hayatına başlamıştır. Mannheim Musik Hochschule’de Prof. Sidney Corbet ile kompozisyon Prof. Klaus Michael Arp ile koro ve orkestra şefliği, Prof. Dr. Polt Michael ile işitme ve müzik teorileri, Prof. Dr. Roos Christian ile caz piyano ve eşlik, Prof. Dr. Jürgen Arndt ile müzikoloji ve Prof. Petru Iuga ile kontrabas çalışmıştır.

Bu dönem içinde Prof. Sidney Corbet kompozisyon sınıfına kabul edilerek solo piyano için bestelediği *Death In The Water* ve *Turkish Folksong* adlı eserler piyanist Ericka Kudry tarafından iki dönem seslendirilmiş ve Mannheim Musik Hochschule kütüphanesine alınmıştır.

2013-2015 senelerı içinde Prof. Dr. Turan Sağer danışmanlığında *Klasik Dönem ve Postmodern Dönem Besteci Eserlerinin İncelenmesi* başlıklı yüksek lisans tezini yazmıştır.

2015-2019 senelerı içinde Prof. Cemal Yurga danışmanlığında *Atonal Çalışmaların Müziksel İşitme Okuma ve Yazma Becerilerine Etkisi* başlıklı doktora tezini yazmıştır.

2019 senesinde doktor öğretim üyesi olarak atandığı İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde görevine sürdürmektedir.

Temel Müzik Teorisi ve İşitme Uygulamaları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu