Ders Kitapları

Temel Odyoloji PDF indir

Temel Odyoloji PDF indir, e-kitap sitemizde Temel Odyoloji kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Erol Belgin Doç. Dr. A. Sanem Şahlı tarafından kaleme alınan Temel Odyoloji kitabının çevirmenliğini Güneş Tıp Kitabevleri yapmıştır. Yayıncılığını Güneş Tıp Kitabevleri yaptığı Temel Odyoloji kitap özeti, Temel Odyoloji pdf oku, Temel Odyoloji yandex, Erol Belgin Doç. Dr. A. Sanem Şahlı e-kitap pdf, Temel Odyoloji PDF Drive, Temel Odyoloji Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Temel Odyoloji PDF Oku

Temel Odyoloji-II’nin KBB ve Odyoloji alanında eğitim gören asistanlar, öğrenciler ve çalışan tüm meslek mensupları için yararlı bir temel kaynaktır

 • Temel Odyoloji kitabını oluştururken Odyoloji Bilim alanının alakalı olduğu konuları, en temel kavramlardan başlayıp ayrıntılara kadar konular içine alınmıştır.
  Kitapta başlık olarak bulunan 45 bölüm de Odyoloji çalışma alanının en mühim konularını içermektedir.
  Şunu da belirtmek gerekir ki, başlıkta bulunan her konu tek başına bir kitap oluşturacak kadar geniş ve derin bir içeriğe sahiptir.
  Kitap hazırlanırken alakalı konuların hepsine yer vermek, bunun yanında sayfa sayısını belirli düzeyde tutma gereği, konu içeriklerinin çoğunlukla temel bilgi düzeyinde kalmasına neden olmuş, temel bilgilerin olduğu, kolay taşınabilir bir kitap tercih edilmiştir.
  Bunun bunun yanında güncel ve çok sayıda referans içeren bölümler bilgi yelpazesini mühim ölçüde genişletecektir.
  Odyoloji bilim alanında yayına giren kapsamlı ilk Türkçe kitabın bu alanda eğitim gören genç meslektaşlarımıza yararlı olması en mühim ilke olarak benimsenmiştir.

Temel Odyoloji-II, önceki baskısının bölüm içerikleri ve konu ilaveleri ile güncellenmiş halidir. Bilindiği üzere fiziksel ikazların birim sistemleri ile insan kulağının algı özelliği büyük değişikliklar göstermektedir. Bu nedenle ortaya koyulan standartlar sürekli olarak güncellenmektedir. Ses fiziği ve kulak algısı içindeki farkların değişik bilimsel yayınlarda farklı değerlerle ele alındığı görülmektedir. Bu durum her iki farklı bilginin de bilimsel geçerliliğinin olduğunun ispatıdır. Bilgilerin yenilenmesi ve doğru tanısal değerlendirmeler için dünya standartlarındaki değişiklilerin yakında zamandan izlenmesi gerekmektedir. Bu bilgilerin yabancı kaynaklardan takibi kadar, ülkemizdeki sosyal, kültürel ve ekonomik değişiklikların yol açtığu değişimler de Türkçe kaynaklarca belirtilmelidir. Subjektif ve objektif değerlendirmelerle işitme sistemi ve bağlı olduğu tüm üst düzey fonksiyonların tanısal değerlendirmesini yapan Odyoloji meslek mensupları, bu alanla alakalı geniş bir şekilde bilgi ve deneyime sahip olmalı ve bunu uygulamaya aktarmalıdır.

Sayfa Sayısı: 650

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Güneş Tıp Kitabevleri

Temel Odyoloji PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu