Hukuk Kitapları

Tıp Hukuku ve Etiği Derslerine Giriş PDF indir

Tıp Hukuku ve Etiği Derslerine Giriş PDF indir, e-kitap sitemizde Tıp Hukuku ve Etiği Derslerine Giriş kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Gürkan Sert tarafından kaleme alınan Tıp Hukuku ve Etiği Derslerine Giriş kitabı 248 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Tıp Hukuku ve Etiği Derslerine Giriş kitabını 9789750264054 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tıp Hukuku ve Etiği Derslerine Giriş kitap özeti, Tıp Hukuku ve Etiği Derslerine Giriş pdf oku, Tıp Hukuku ve Etiği Derslerine Giriş yandex, Gürkan Sert e-kitap pdf, Tıp Hukuku ve Etiği Derslerine Giriş PDF Drive, Tıp Hukuku ve Etiği Derslerine Giriş Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tıp Hukuku ve Etiği Derslerine Giriş PDF Oku

Tıp Hukuku ve Etiği Derslerine Giriş Kısa Özet

Kitap, tıp hukuku ve etiği ile alakalı bilgi sunmak üzere yazılmıştır.

Kitapta ilk bölümlerde; etik, tıp etiği, deontoloji, sağlık hakkı, tıp hukuku kavramları ile alakalı bilgiler yanında tıp hukukunun kaynakları, tıbbi deontoloji ve etik ile alakalı hüküm içeren mühim yasal düzenlemelere yer verilmiştir.

Kitabın sonraki bölümlerinde; Türkiye`de hekimlik mesleğinin, yetki ve sınırları, tıbbi müdahalenin hukuka uygunluğu, hekimin idari, cezai, hukuki ve disiplin sorumluluğu ile alakalı bilgiler aktarılmıştır. Ayrıca organ ve doku aktarımı, cinsel sağlık ve üreme sağlığında haklar (gebeliğin sonlandırılması, üremeye yardımcı teknikler, cinsiyet değiştirme, hiv ile yaşayan bireylerin hakları, gebeliğin önlenmesi) insan üzerinde araştırma ve denemeler, aydınlatılmış onam, hastanın tedaviyi reddetme hakkı, sağlıkta özel yaşam başlıkları ile alakalı Türkiye`deki yasal çerçeve ve etik tartışmalara yer verilmiştir.

Tüm bölümlerde konular ana hatları ile sunulmuş ve başlıklar ile alakalı daha ayrıntılı çalışmak isteyen okuyucunun rahatlıkla erişebileceği kaynaklara, alakalı yasal düzenlemelere, yargı kararlarına ve etik tartışmalara yer verilmeye özen gösterilmiştir.

Konu Başlıkları
Türkiye`de Siyasal Yapı
Türkiye`de Bazı Yaşamsal İstatistikler, Sağlık Sistemi ve Sağlığın Finansı
Tıp Etiği
Türkiye`de Hekimlikte Mesleki Deontoloji İle İlgili Düzenlemeler
Tıp Hukuku ve Tıp Mevzuatı
Sağlık Hakkı ve Sağlık Hizmetleri
Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri
Türkiye`de Hekimlik Mesleğini Yürütme Yetkisi ve Uzmanlık Eğitimi
Tıbbi Girişim
Hekimlerin Yasal Sorumlulukları
Organ ve Doku Aktarımı
Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığında Haklar
İnsan Üzerinde Araştırma
Aydınlatılmış Onam
Hastanın Tedaviyi Reddetme Hakkı
Hastanın Özel Hayatına Saygı Hakkı

Tıp Hukuku ve Etiği Derslerine Giriş PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu