Teknoloji Kitapları

Tıp Sanatının Anayasası, Tıp Sanatı, Glaukon’a Tedavi Yöntemi PDF indir

Tıp Sanatının Anayasası, Tıp Sanatı, Glaukon’a Tedavi Yöntemi PDF indir, e-kitap sitemizde Tıp Sanatının Anayasası, Tıp Sanatı, Glaukon’a Tedavi Yöntemi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Galenos tarafından kaleme alınan Tıp Sanatının Anayasası, Tıp Sanatı, Glaukon’a Tedavi Yöntemi kitabı 328 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Tıp Sanatının Anayasası, Tıp Sanatı, Glaukon’a Tedavi Yöntemi kitabını 9786059460576 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tıp Sanatının Anayasası, Tıp Sanatı, Glaukon’a Tedavi Yöntemi kitap özeti, Tıp Sanatının Anayasası, Tıp Sanatı, Glaukon’a Tedavi Yöntemi pdf oku, Tıp Sanatının Anayasası, Tıp Sanatı, Glaukon’a Tedavi Yöntemi yandex, Galenos e-kitap pdf, Tıp Sanatının Anayasası, Tıp Sanatı, Glaukon’a Tedavi Yöntemi PDF Drive, Tıp Sanatının Anayasası, Tıp Sanatı, Glaukon’a Tedavi Yöntemi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tıp Sanatının Anayasası, Tıp Sanatı, Glaukon’a Tedavi Yöntemi PDF Oku

Tıp Sanatının Anayasası, Tıp Sanatı, Glaukon’a Tedavi Yöntemi Kısa Özet

*Galenos ilk kez tıp yazarıydı ama zamanının felsefe tartışmalarına büyük ilgisi ve etkisi vardı. Çok sayıda mantık ve etik kitabı yazdı, tıbbı-bilimsel yazılarında bu konuları ve başka felsefe meselelerini de –özellikle epistemoloji, doğal dünya çapında nedensellik, zihin felsefesi- ele aldı. Tıbbi ve bazı bağlamlarda felsefi çalışmasının Ortaçağda hatta ardından bile Avrupa’da ve (Arap-İslam dünyasına aktarılmasıyla) Avrupa dışında muazzam etkisi oldu. Bilimsel Devrimden bu yana entelektüel dünyanın büyük ölçüde göz ardı ettiği Galenos, özellikle bilimsel bilgi hususunda çalışmaları, mantığa katkısı, etik ve ahlak, psikoloji ve zihin-beden problemi tartışmalarıyla yakın tarihte akademisyenlerin bir hayli dikkatini çekti.
Galenos antik Batının çok üretken entelektüellerinden biridir, (günümüze yalnızca Arapça, Süryanice, İbranice yahut Latince çevirileri gelen başka birkaç eserlerle birlikte) 21 cilt eseri mevcuttur, standart Yunanca basımında kitaplarının her biri kabaca 1000 sayfayı bulur.*

Tıp Sanatının Anayasası, Tıp Sanatı ve Glaukon’a Tedavi Yöntemi metinlerini içeren bu derleme, Yunan tıbbının Hippokrates ile birlikte en büyük iki sütunundan birisi olan Galenos’un hem teorilerini hem de pratiklerini en belirgin haliyle gözler önüne serer.

Tıp Sanatının Anayasası, Tıp Sanatı, Glaukon’a Tedavi Yöntemi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu