Araştırma Kitapları

Tipografinin Temelleri PDF indir

Tipografinin Temelleri PDF indir, e-kitap sitemizde Tipografinin Temelleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Paul Harris tarafından kaleme alınan Tipografinin Temelleri kitabı 200 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Tipografinin Temelleri kitabını 9789750406218 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tipografinin Temelleri kitap özeti, Tipografinin Temelleri pdf oku, Tipografinin Temelleri yandex, Paul Harris e-kitap pdf, Tipografinin Temelleri PDF Drive, Tipografinin Temelleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tipografinin Temelleri PDF Oku

Tipografinin Temelleri Kısa Özet

Tipografinin Temelleri adlı kitap, tipografi kuramı ve uygulamasına doğrudan ve kapsamlı bir bakış oluşturur. Kitabın Yazı ve Dil, Temeller, Harf Biçimleri, Kelimeler ve Paragraflar, Hiyerarşi adlı beş ana bölümü bulunmaktadır. Tipografinin Temelleri, temel müdahalelerden sanatsal ifadeye kadar tipografinin gücünü ve çeşitliliğini göstermektedir. Temel ilkeler geniş bir şekilde açıklamalar, zengin görseller ve dünya çapında, öncü, çağdaş ve tarihi zamanda yer almış uygulamacıların çalışmalarından örneklerle verilmiştir.

Bu kitap bunun bunun yanında tarihsel köklerinin temelinden tipografik gelişiminin özüne dair derin bir kavrayış sunarken, daha da ileriye giderek tipografinin ayrılmaz bir biçimde bağlı olduğu dil ve iletişim kavramlarına da değinir. Onsekizinci yüzyılda İngiliz yazar Samuel Johnson’ın dediği gibi ‘Dil, düşüncenin giysisidir’. Bu durumda, tipografi bu giysinin yapıldığı kumaşın parçalarından biri olarak görülebilir. Kitabın, bunun yanı sıra yazı karakterlerinin çağlar boyunca görsel keşfiyle yaratıcı ilham kaynağı olması da amaçlanmıştır.

Öne çıkan başlıklar: yazı ve dil, 2000’lerden bu yana grafik tasarım, temeller, yazı karakterleri ve fontlar, temel terminoloji, nasıl okuruz, har şekilleri, tırnaklar, tırnaksız karakterler, italik ve oblik, sözcükler ve paragraflar, hizalama, yazı detaylandırması, hiyerarşi,renk, ekranda yazı, mizah.

Tipografinin Temelleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu