Felsefe Kitapları

Toplumsal Cinsiyet PDF indir

Toplumsal Cinsiyet PDF indir, e-kitap sitemizde Toplumsal Cinsiyet kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tina Chanter tarafından kaleme alınan Toplumsal Cinsiyet kitabı 240 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Toplumsal Cinsiyet kitabını 9786058074897 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Toplumsal Cinsiyet kitap özeti, Toplumsal Cinsiyet pdf oku, Toplumsal Cinsiyet yandex, Tina Chanter e-kitap pdf, Toplumsal Cinsiyet PDF Drive, Toplumsal Cinsiyet Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Toplumsal Cinsiyet PDF Oku

Toplumsal Cinsiyet Kısa Özet

Felsefe tarihi, kadınların toplum için gebe kalma ve çocuk yetiştirme (Aristoteles), mantıksız, zayıf cinsiyette, modanın kölesi, hasetlik (Freud), kıskançlık, kendini beğenmişlik ve ufak şeylerle uğraşma (Rousseau) gibi özelliklerle donatılmış olduğu fikirleriyle doludur.

Toplumsal Cinsiyet eserinde Tina Chanter, bu fikirleri ve Platon’un politik bir özne olarak kadın anlayışını, Margaret Mead’in ‘cinsiyet rolleri’ kavramını, Bell Hooks’un ‘baskıya karşı mücadele’ olarak feminizmini, Simone de Beauvoir’ın varoluşçu etiğe dayanan feminist felsefesini, Foucault’nun hakikat olarak cinselliğini tartışmaktadır. Çağdaş toplumsal cinsiyet tartışmalarına giriş yapmak ve derinleştirmek isteyenler için Toplumsal Cinsiyet eseri yeni ufuklar açacaktır.

Toplumsal Cinsiyet PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu