Edebiyat Kitapları

Tozkoparan PDF indir

Tozkoparan PDF indir, e-kitap sitemizde Tozkoparan kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yasemin Doğan tarafından kaleme alınan Tozkoparan kitabı 280 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Tozkoparan kitabını 9786051833460 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tozkoparan kitap özeti, Tozkoparan pdf oku, Tozkoparan yandex, Yasemin Doğan e-kitap pdf, Tozkoparan PDF Drive, Tozkoparan Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tozkoparan PDF Oku

Tozkoparan Kısa Özet

Ben Mehmet Yahya Usta. Bin yaşındayım, belki de daha fazla. Yerde yatansa İskender, benden bir yaş büyük. Yay ustası zanneder beni insanlar. Oysa ben gönüller yapar, kalpler onarırım. Kör zanneder beni insanlar, ben görmek için göze gerek olmadığını bilirim.

İskender mi? Onu tanırsınız siz. İlkin Bedir`de vurulup düştü. Yirmi birdi yaşı. Kartalları korkutan bakışları vardı. Uhud`da ok değdi kalbine bu kez, yirmi birdi yaşı. Öldü sandı insanlar onu. O, dirildi her seferinde. Hayber`in kapısını söken Ali`nin sağ yanındaydı tekrar vurulup düştüğünde. Kumandan Tarık`ın yaktığı gemilerden birinde askerdi. Kudüs`te Selahaddin`in ordusundaydı. Malazgirt`te Alparslan`ın cengâveriydi, yirmi birdi yaşı. *Döne döne cenk etti de öyle vuruldu.* dedi kardaşları.

Her vurulduğunda kalktı ayağa İskender. Vuruldukça çoğaldı. Çünkü, bir fikirdi İskender. Ben Mehmet Yahya Usta. Bin yaşındayım, belki de daha fazla. Burada yatansa İskender. Benden bir yaş büyük. Ben kalp onaranım, gönül yapanım. O, bileğiyle meydan inleten, cesaretiyle arş titreten. Öldü dediler onun için, yalan…

O, buradan gün batımına kadar kahraman.

Tozkoparan PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu