Hukuk Kitapları

Tüketici Hakem Heyeti Kararlarına İtiraz Usulü PDF indir

Tüketici Hakem Heyeti Kararlarına İtiraz Usulü PDF indir, e-kitap sitemizde Tüketici Hakem Heyeti Kararlarına İtiraz Usulü kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Şemse Kutsal tarafından kaleme alınan Tüketici Hakem Heyeti Kararlarına İtiraz Usulü kitabı 194 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Tüketici Hakem Heyeti Kararlarına İtiraz Usulü kitabını 9789750276675 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tüketici Hakem Heyeti Kararlarına İtiraz Usulü kitap özeti, Tüketici Hakem Heyeti Kararlarına İtiraz Usulü pdf oku, Tüketici Hakem Heyeti Kararlarına İtiraz Usulü yandex, Şemse Kutsal e-kitap pdf, Tüketici Hakem Heyeti Kararlarına İtiraz Usulü PDF Drive, Tüketici Hakem Heyeti Kararlarına İtiraz Usulü Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tüketici Hakem Heyeti Kararlarına İtiraz Usulü PDF Oku

Tüketici Hakem Heyeti Kararlarına İtiraz Usulü Kısa Özet

6502 sayılı TKHK`da; tüketici işlemleri ve tüketiciye yönelik uygulamalardan doğan uyuşmazlıkların çözümünde, tespit edilen parasal sınırın altındaki uyuşmazlıklarda tüketici hakem heyetlerine başvurulmasının zorunlu olması düzenlenmiştir. Müteşebbis/satıcı/sağlayıcıların, ürünlerin ve hizmetin niteliği hususunda geniş olanaklara sahip ve belirleyici konumda olması, tüketicilerin ise tespit edilen parasal sınırın altındaki uyuşmazlıklar için tüketici mahkemelerine başvuramaması ve itiraz edilmeyen tüketici hakem heyetleri kararlarının kesin hale gelmesi, bu kararların hukuki denetimini ve bunlara karşı itiraz usulünü mühim hale getirmiştir. Konunun önemi ve güncelliğini koruması, kapsamlı bir çalışmayı gerekli kılmış olup eserin ortaya çıkmasında mühim bir etken oluşturmuştur.
Kitapta tüketici hakem heyetlerinin kuruluşu, karar verme süreci ve verebilecekleri kararlar işlenmiş, tüketici hakem heyetlerinin ve kararlarının hukuki niteliği, bu kararların hukuki denetimine ilişkin geçerli bir itirazın şartları,  itirazda görevli ve yetkili mahkeme ve bu kararların icra edilebilirliği yönünden itirazın etkisi üzerinde durulmuştur. İtirazın hukuki niteliği ve tüketici mahkemesince ele alınması, mevzuattaki kimi noksanlıklere dikkat çekilerek işlenmiş, uygulama poblemleri ve bu bağlamda itirazda delillerin sunulması ve ispat hususu doktrindeki görüşlere yer verilerek incelenmiştir. Son bölümde itiraz üzerine tüketici mahkemesinin verebileceği kararlar, mevcut uygulama ve doktrin görüşlerine yer verilerek ele alınmış, tüketici mahkemesinin verdiği kararın kesin niteliği karşısında olağan ve müthiş kanun yoluna başvuru poblemleri işlenmiştir. Kitap gerek akademik çalışmalar gerekse karşılaşılabilecek güncel tüketici uyuşmazlıklarının çözümünde uygun kaynak eser niteliğindedir.
Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
    • Tüketici Hakem Heyetlerinin İnceleme Usulü ve Verebilecekleri Kararlar
    • Tüketici Hakem Heyetleri Kararlarına İtirazın Şartları
    • Tüketici Hakem Heyetleri Kararlarına İtirazda İspat Kuralları
    • İtiraz Üzerine Tüketici Mahkemesinin Verebileceği Kararlar
    • İtiraz Üzerine Verilen Kararın Kesinliği ve Başvurulabilecek Hukuki Yollar

Tüketici Hakem Heyeti Kararlarına İtiraz Usulü PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu