Hukuk Kitapları

Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu PDF indir

Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu PDF indir, e-kitap sitemizde Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ahmet Özdemir tarafından kaleme alınan Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu kitabı 213 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu kitabını 9786053009375 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu kitap özeti, Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu pdf oku, Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu yandex, Ahmet Özdemir e-kitap pdf, Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu PDF Drive, Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu PDF Oku

Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu Kısa Özet

Bu kitap; Ahmet Özdemir tarafından yazılmış ve 02.07.2018 tarihinde jüri tarafında oybirliği ile yeterli kabul edilmiş olan *Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu* isimli yüksek lisans tezi esas alınarak meydana getirilmiştir.

Göç olgusu, tarihin her zamanında her toplumda rastlanan ulusal ve ülkeler arası bir sorundur. Ekonomik, siyasi, sosyal, dini ve beşeri bir çok nedeni bulunan göç olgusunun küreselleşme ile birlikte dünya çapında artması, bununla birlikte göçmen kaçakçılığı suçunun da daha organize bir biçimde işlenerek artmasına neden olmaktadır. Elinizdeki bu kitapta, göçmen kaçakçılığı suçunun kavramsal boyutu, tarihi gelişimi, benzer kurumlarla ilişkisi, Türk Ceza Kanunu’nda düzenlenmiş olan suç tipinin bütün unsurları geniş bir şekilde bir biçimde incelenmiştir. Ahmet Özdemir, göçmen kaçakçılığı suçu hususunda ulusal ve ülkeler arası mevzuatı ve metinleri geniş bir şekilde bir biçimde incelemiş, bu suç ile alakalı tartışmalar hususunda görüşlerini bilimsel bir üslupla çekinmeden ifade etmiştir.

Muhakkak bu çalışma *göçmen kaçakçılığı suçu* ile alakalı ilk çalışma değildir ve son çalışma da olmayacaktır. Hukuk, yaşadığımız toplumun gelişimi, değişimi ile birlikte ilerlemekte ve hukuka ait tüm müesseseler bu değişimden, gelişimden etkilenmektedir. Geçmişte hukukun somut bir alanında çalışan bilim adamları olduğu gibi, gelecekte de başka bilim adamları aynı konularda çalışacaklardır. Sosyal bilimler kapsamı içinde bulunan hukuk ile alakalı bilimsel çalışmaların hedefi, büyük değişikliklar yaratmak değil, hedef hukukun gelişimini, değişimini insanlara aktarmak, var olanı imkân ölçüsünde bir adım öteye taşımaktır. Bu bağlamda elinizdeki bu kitabın anılan hedefe ulaştığı inancı içindeyim. Bilim adamları muhakkak çalışmaları ile anılır ve iz bırakırlar.

 

Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu