Hukuk Kitapları

Türk İş Hukukunda İkale Bozma Sözleşmeleri PDF indir

Türk İş Hukukunda İkale Bozma Sözleşmeleri PDF indir, e-kitap sitemizde Türk İş Hukukunda İkale Bozma Sözleşmeleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Serkan Taylan Karaç tarafından kaleme alınan Türk İş Hukukunda İkale Bozma Sözleşmeleri kitabı 155 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Türk İş Hukukunda İkale Bozma Sözleşmeleri kitabını 9786257899376 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Türk İş Hukukunda İkale Bozma Sözleşmeleri kitap özeti, Türk İş Hukukunda İkale Bozma Sözleşmeleri pdf oku, Türk İş Hukukunda İkale Bozma Sözleşmeleri yandex, Serkan Taylan Karaç e-kitap pdf, Türk İş Hukukunda İkale Bozma Sözleşmeleri PDF Drive, Türk İş Hukukunda İkale Bozma Sözleşmeleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Türk İş Hukukunda İkale Bozma Sözleşmeleri PDF Oku

Türk İş Hukukunda İkale Bozma Sözleşmeleri Kısa Özet

“İkale (Bozma), kelime anlamı yönünden “bir şeyi kaldırma, iptal etme” manasına gelmektedir. Özel hukuk anlaşmalerinin hemen hemen tümünde uygulama alanı bulabilecek ikale anlaşmaleri, esasında “anlaşma özgürlüğü”nün bir sonucudur.

Türk Hukuku yönünden genel itibariyle iş ilişkisinin bittirilmesinde bir araç olarak kullanılan ikale (bozma) anlaşmaleri, mevzuatımızda düzenleme altına alınmamış fakat uygulamada çok fazla karşı karşıya geldiğımız bir hukuki müessesedir. Bu hukuki işleme dair esaslar ise, genelde öğreti ve Yargıtay kararları ekseninde şekillenmiştir. Bilhassa işçi yönünden kötü neticelera yol açma ihtimali yüksek miktarda olan bu hukuki işlem, “işçiyi koruma ilkesi”nin hâkim olduğu Türk İş Hukuku yönünden önem arz etmektedir.

Serkan Taylan KARAÇ, teorik bir temele oturan ikale anlaşmasini, güncel ve yerleşik Yargıtay kararlarıyla birlikte ele alarak ve benzer hukuki işlemlerle mukayese ederek geniş bir şekilde biçimde incelemiştir. Bu incelemeyi yaparken Karaç, ikale anlaşmasinin mevcut iş ilişkisine yaptığı etkiyi de özellikle değerlendirmiştir.

Konuyla alakalı gereken tüm bilgileri en öz biçimde ortaya koyan bu eserden, hem öğrencilerin hem de İş Hukuku alanında çalışan profesyonellerin faydalanabileceği kanaatindeyim.” Doç. Dr. İştar Cengiz

Türk İş Hukukunda İkale Bozma Sözleşmeleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu