Tarih Kitapları

TÜRK MEKTUPLARI PDF indir

TÜRK MEKTUPLARI PDF indir, e-kitap sitemizde TÜRK MEKTUPLARI kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ogler Ghislain De Busbecq tarafından kaleme alınan TÜRK MEKTUPLARI kitabı 259 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. TÜRK MEKTUPLARI kitabını 9786053602842 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. TÜRK MEKTUPLARI kitap özeti, TÜRK MEKTUPLARI pdf oku, TÜRK MEKTUPLARI yandex, Ogler Ghislain De Busbecq e-kitap pdf, TÜRK MEKTUPLARI PDF Drive, TÜRK MEKTUPLARI Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

TÜRK MEKTUPLARI PDF Oku

TÜRK MEKTUPLARI Kısa Özet

Türk Mektupları, Kanuni zamanındaki Osmanlı İmparatorluğu’nu tanımak ve anlamak isteyen Avrupalıların yüzseneler boyunca başvurduğu bir kaynak eser… Başta İstanbul olmak üzere Osmanlı ülkesinin dört bucağında uzun zaman geçiren bir hümanistin keskin gözlem gücüyle kaleme aldığı benzersiz bir kaynak… Hürrem Sultan’ın entrikalarından Şehzade Mehmed ile Beyazıd’ın hazin sonlarına, Rüstem Paşa’nın rüşvetçiliğinden Yeniçerilerin ordugâh ve savaş düzenlerine, tantanalı alaylardan sokak hayvanlarına, Türk kadınlarının meziyetlerinden İstanbulluların hamam âdetlerine dek kayda geçtiği her konu, bir belgesel film kadar renkli ve bir öykü kadar akıcı… Üstelik Busbecq’in heyetinde bulunan ressam Melchior Lorichs’in bunun yanı sıra yaptığı çizimler, yüzseneler sonra bu baskıda Türk Mektupları ile bir araya geliyor.

Ogier Ghislain de Busbecq (1522-1592) Kutsal Roma-Cermen İmparatorluğu`nda dünyaya geldi. Soylu sınıftan gelen babasının aracılığıyla iyi bir eğitim gördü, Rönesans`ın ve hümanist hareketin hız kazandığı bir zamanda Leuven, Padoa ve Venedik`te hümanis bir üniversite eğitimi aldı. Hizmetine girdiği Avusturya İmparatoru I. Ferdinand`ı temsilen 1554`te İngilitere`de bir kraliyet düğününe gitti, ardından da bir sınır anlaşmazlığı meselesini çözmek için İstanbul`da vazifelendirildi. 1555-1560 dönemini, arada ülkesine gidip gelerek İstabul`da Osmanlı İmparatorluğu`nda geçirdi. Bu kitabı o zamanda bir meslektaşına yolladığı mektuplardan meydana gelir. İstanbul dönüşünde imparator II. Maximillan`a müşavir olan ve diplomatik görevini sürdüren Besbecq, 1592`de emekliliğini geçirmek üzere ülkesine dönerken öldürüldü.

TÜRK MEKTUPLARI PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu