PDF İndir

Türkistan PDF indir

Türkistan PDF indir, e-kitap sitemizde Türkistan kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yakup Ömeroğlu tarafından kaleme alınan Türkistan kitabı 216 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Türkistan kitabını 9786055988951 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Türkistan kitap özeti, Türkistan pdf oku, Türkistan yandex, Yakup Ömeroğlu e-kitap pdf, Türkistan PDF Drive, Türkistan Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Türkistan PDF Oku

Türkistan Kısa Özet

Dün geniş bir coğrafyayı tarif eden Türkistan ismi, bugün ulu Türkistan`ın adeta manevi mayası, çekirdeği, nüvesi olan bir şehirde; Hoca Ahmet Yesevi`nin şehrinde yaşamaya sürdürmekte.

Tarihteki adı Yesi olan, Şehr-i Piri Türkistan, yine o ulu coğrafyayı mayalamak istercesine bu büyük ismi yaşatmaya sürdürmekte.

Hayatını Türk Dünyasını tanımaya, tanıtmaya ve yakınlaştırmaya adamış Yakup Ömeroğlu`nun kaleme aldığı “Türkistan – Yesevi`nin Şehri Yesi`ye Dair” kitabı, işte bu şehri, insanıyla, kültürüyle, tarihiyle okuyucuya ulaştırıyor.

Türkistan, Yesevi`nin şehri Yesi`nin, Oğuz Kağan`nın başkenti olup olmadığı bilinmez ama Kaşgar`dan Balkanlara bütün Türk ellerini mayalayan Yesevi erenlerinin ocağı olduğu muhakkak!

O yüzden Türkistan`nı tanımak, bir şehri tanımaktan daha öte bir şey.

Türkistan PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu