Edebiyat Kitapları

Türkiye Türkçesi Ses Bilgisi PDF indir

Türkiye Türkçesi Ses Bilgisi PDF indir, e-kitap sitemizde Türkiye Türkçesi Ses Bilgisi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tuncay Böler tarafından kaleme alınan Türkiye Türkçesi Ses Bilgisi kitabı 296 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Türkiye Türkçesi Ses Bilgisi kitabını 9786057898807 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Türkiye Türkçesi Ses Bilgisi kitap özeti, Türkiye Türkçesi Ses Bilgisi pdf oku, Türkiye Türkçesi Ses Bilgisi yandex, Tuncay Böler e-kitap pdf, Türkiye Türkçesi Ses Bilgisi PDF Drive, Türkiye Türkçesi Ses Bilgisi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Türkiye Türkçesi Ses Bilgisi PDF Oku

Türkiye Türkçesi Ses Bilgisi Kısa Özet

Türkiye Türkçesi Ses Bilgisi, bugünkü Türkçenin fonetiğini ortaya koymak maksadıyla hazırlandı. Bunun yanında, gerektiğinde Türk dilinin tarihsel zamanlardaki ses ayrıntı kısmına dair bazı bilgilere de kitapta temas edildi.

Ses hadiseleri ele alınırken standart dil, alıntı sözcükler ve ağızlardakiler yanında art zamanlı örneklere de yer verildi. Ses hadiseleri, Anadolu ağızları demektir. Bu nedenle, kitaptaki bir çok ses olayı ağızlardaki emsallariyle tanıklandı. Tarihsel ses değişimlerini bilmeden bugünkü Türkçenin ses bilgisini layıkıyla öğrenip idrak etmek güçtür. Bu itibarla, art zamanlı bazı ses hadiseleri da örnekler içindeki yerini aldı.

Türkiye Türkçesi Ses Bilgisi PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu