Hukuk Kitapları

Türkiye’de Büyükşehir Belediyelerinin Mali Yapısı: Antalya Büyükşehir Belediyesi Örneği PDF indir

Türkiye’de Büyükşehir Belediyelerinin Mali Yapısı: Antalya Büyükşehir Belediyesi Örneği PDF indir, e-kitap sitemizde Türkiye’de Büyükşehir Belediyelerinin Mali Yapısı: Antalya Büyükşehir Belediyesi Örneği kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Şerife Aygün Koza tarafından kaleme alınan Türkiye’de Büyükşehir Belediyelerinin Mali Yapısı: Antalya Büyükşehir Belediyesi Örneği kitabı 212 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Türkiye’de Büyükşehir Belediyelerinin Mali Yapısı: Antalya Büyükşehir Belediyesi Örneği kitabını 9786051523712 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Türkiye’de Büyükşehir Belediyelerinin Mali Yapısı: Antalya Büyükşehir Belediyesi Örneği kitap özeti, Türkiye’de Büyükşehir Belediyelerinin Mali Yapısı: Antalya Büyükşehir Belediyesi Örneği pdf oku, Türkiye’de Büyükşehir Belediyelerinin Mali Yapısı: Antalya Büyükşehir Belediyesi Örneği yandex, Şerife Aygün Koza e-kitap pdf, Türkiye’de Büyükşehir Belediyelerinin Mali Yapısı: Antalya Büyükşehir Belediyesi Örneği PDF Drive, Türkiye’de Büyükşehir Belediyelerinin Mali Yapısı: Antalya Büyükşehir Belediyesi Örneği Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Türkiye’de Büyükşehir Belediyelerinin Mali Yapısı: Antalya Büyükşehir Belediyesi Örneği PDF Oku

Türkiye’de Büyükşehir Belediyelerinin Mali Yapısı: Antalya Büyükşehir Belediyesi Örneği Kısa Özet

Yerel yönetimler, politik oluşumlardır. Bu politik oluşum kavramı var olan bir ulusal alt bölgeyi belirli ölçüde kontrol eden ve bu alanda yaşayan insanları temsil eden oluşumlardır. Türkiye`de yerel yönetim birimleri, il özel idareleri, belediyeler ve köylerdir. Belediyeler yalnızca yerel halkın isteklerini karşılamakla kalmaz bunun yanı sıra da hizmet değerinin ve demokrasinin artmasında da mühim bir paya sahiptirler. Yerel yönetimlerin en mühim birimi olan belediyeler ise, o belde de yaşayan bireylerin git gide artan gereksinimlerini daha kısa bir sürede karşılayabilmek bunun yanı sıra da hizmetleri de hemen gerçekleştirebilmek için yaşanan bir birim olmuştur.

Büyükşehir belediyesi modelinde ise, temel nokta yerel hizmetlerin sunumu için federatif bir yapı oluşturarak alt basamakta sunulamayan yahut sunulmasında sorun oluşacak durumlarda metropol alan hizmetlerini yerine getirme düşüncesidir. Bu çalışmada, Türkiye`deki Belediye Yönetimine değinilmiş ve geçmişten günümüze ulaşan belediyecilik bölgesindeki değişimler, büyükşehir kanunu çerçevesinde büyük şehirlerin yapısı ve işleyişi üzerinde durulmuştur. Bu bağlamda diğer düzenlemeleri de dikkate alarak büyükşehir yönetimlerinin idari ve finansman yapısı ele alınmıştır. Aynı zamanda bu çalışmada Antalya Büyükşehir Belediyesinin tarihi geçmişi incelenip değerlendirme kapsamı içinde Antalya Büyükşehir Belediyesi`nin 2006-2017 senelerı içindeki gelir giderleri ve tahmin edilen ile gerçekleşen bütçeleri ele alınmıştır.

Türkiye’de Büyükşehir Belediyelerinin Mali Yapısı: Antalya Büyükşehir Belediyesi Örneği PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu