Siyaset Kitapları

Türkiye’de Devlet Geleneği PDF indir

Türkiye’de Devlet Geleneği PDF indir, e-kitap sitemizde Türkiye’de Devlet Geleneği kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Metin Heper tarafından kaleme alınan Türkiye’de Devlet Geleneği kitabı 264 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Türkiye’de Devlet Geleneği kitabını 9789758717217 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Türkiye’de Devlet Geleneği kitap özeti, Türkiye’de Devlet Geleneği pdf oku, Türkiye’de Devlet Geleneği yandex, Metin Heper e-kitap pdf, Türkiye’de Devlet Geleneği PDF Drive, Türkiye’de Devlet Geleneği Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Türkiye’de Devlet Geleneği PDF Oku

Türkiye’de Devlet Geleneği Kısa Özet

Uluslararası bilim camiasında tanınmış siyaset bilimcilerimizden Metin Heper, Türkiye’de Devlet Geleneği adlı kitabıyla son derece mühim bir çalışmaya imza atıyor. Özgün baskısı İngiltere’de yayımlanmış olan bu kitapta aşkın devlet geleneğinin Türk siyasal yaşamını ne biçimde etkilediği incelenmektedir. Heper, Türkiye’nin siyasal yaşamının irdelenmesinde sıklıkla kullanılan *merkez-çevre* yaklaşımını tamamlayıcı bir bakış açısı sağlamaktadır.

*Heper, basit bir biçimde hadiseleri anlatmakta ziyade o hadiseleri, Türklerin Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyetindeki siyasal denemelerinden esinlenerek oluşturduğu kuramsal analiz ile ilişkilendirerek sağlamaktadır.*
William Hale, Asian Affairs, 1986

*Bu kitap, hem Türkiye’deki politikacılar hem de bu ülke ile ilgili dışarıdan ahkâm kesenler için mecburi okuma olmalıdır*.
Bernard Burrows, International Affairs, 1986;

*Heper’in irdelemeleri öğretici…. Heper, yeni sonuçlara varılabilmesini sağlayan bir kuramsal çerçeve yönünden Türkiye’nin siyasal yaşamını inceliyor*.

Walter Weiker, Middle East Studies Association of North America Bulletin, 1987;

*Heper, burada orijinal bir tez ile bilim aleminin karşısına çıkıyor ve … Türkiye’nin siyasal yaşamı ile alakalı bazı basmakalıp görüşleri sorguluyor*.

Brian W. Beeley, BRISMES Bulletin, 1988. 
 

Türkiye’de Devlet Geleneği PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu