Siyaset Kitapları

Türkiye’nin Yönetimi – Yapı PDF indir

Türkiye’nin Yönetimi – Yapı PDF indir, e-kitap sitemizde Türkiye’nin Yönetimi – Yapı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Birgül Ayman Güler tarafından kaleme alınan Türkiye’nin Yönetimi – Yapı kitabı 379 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Türkiye’nin Yönetimi – Yapı kitabını 9789755336053 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Türkiye’nin Yönetimi – Yapı kitap özeti, Türkiye’nin Yönetimi – Yapı pdf oku, Türkiye’nin Yönetimi – Yapı yandex, Birgül Ayman Güler e-kitap pdf, Türkiye’nin Yönetimi – Yapı PDF Drive, Türkiye’nin Yönetimi – Yapı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Türkiye’nin Yönetimi – Yapı PDF Oku

Türkiye’nin Yönetimi – Yapı Kısa Özet

Türkiye’nin Yönetimi: Yapı, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ndeki *Türk Kamu Yönetimi* ve İletişim Fakültesi’ndeki *Türkiye’nin Yönetim Yapısı* dersleri için hazırlanmış notların altı yıllık uygulamasından doğmuş bir kitaptır. İçinde olduğumuz tarihsel dönemin koşulları, gerçekte olması gerekeni olabilecek kılmış, ders kitabı ile araştırma kitabı içindeki uzaklık, bu çalışmada görüleceği gibi, epeyce kapanmıştır.

Türkiye’nin Yönetimi: Yapı, ülkemizin bugünü ve yarını ile alakalıdir. Türk kamu yönetiminin bugünkü yapısını, hukuksal değil tarihsel ve yönetim bilimi temelinde kavramsal yaklaşımla irdelemektedir. Kamunun yönetiminin tüm tarihsel tiplerinde dört temel işlev mevcuttur; bunlar, bugünkü ‘kamu yönetimi’ni de oluşturan temel işlevlerdir. O nedenle bu kitapta, kamu(nun) yönetimini genel yönetsel kurumlaşmadan ibaret sayan yerleşik kalıp kırılmış, Türkiye’nin yönetimi; ‘g’enel, ‘a’skeri, ‘a’kademik, ‘a’dli yönetim (1G3A) olarak tanımlanmıştır.

Türkiye’nin Yönetimi – Yapı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu