Müzik Kitapları

Türküler Bizi Söyler Şarkılar Bizi Özler PDF indir

Türküler Bizi Söyler Şarkılar Bizi Özler PDF indir, e-kitap sitemizde Türküler Bizi Söyler Şarkılar Bizi Özler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ali Rıza Malkoç tarafından kaleme alınan Türküler Bizi Söyler Şarkılar Bizi Özler kitabı 354 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Türküler Bizi Söyler Şarkılar Bizi Özler kitabını 9786257536172 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Türküler Bizi Söyler Şarkılar Bizi Özler kitap özeti, Türküler Bizi Söyler Şarkılar Bizi Özler pdf oku, Türküler Bizi Söyler Şarkılar Bizi Özler yandex, Ali Rıza Malkoç e-kitap pdf, Türküler Bizi Söyler Şarkılar Bizi Özler PDF Drive, Türküler Bizi Söyler Şarkılar Bizi Özler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Türküler Bizi Söyler Şarkılar Bizi Özler PDF Oku

Türküler Bizi Söyler Şarkılar Bizi Özler Kısa Özet

Yazarlık çalışmalarımda; bilimci, mantıkçı, toplumcu, toplumsal faydacı davranmaya ve evrensel geçerliliği olmasını arzu ettiğimiz öngörülerle yola koyuldum. Bu uğurda okumalar, izlemeler, tespitler ve gözlemler yaptım. Edindiğimiz bilgi ve birikimleri farklı ifade sanatları ile kitaplaştırarak tüm insanlığın istifadesine sundum. Bu anlatımlarım kâğıda; deneme, özdeyiş, şiir, öykü, roman, inceleme yazıları olarak yansıdı. Bu sosyal üretim macerasımize *sanat* dünyamızdan da bir şeyler katmaz isek, bir tuğlamız eksik kalacaktı. Multidisipliner bilimsel bir anlayışla; insanın beden, ruh ve beynine hitap edeceksek, bu değişiklikte, müzik ve sanat da yer almalıydı. 2004 senesinde, 2 cilt olarak yayınlamış olduğum, *Türküler Bizi Söyler* adlı kitabıma, Şarkılar bölümü de ekleyerek, bir *müzik harmanı* oluşturmayı amaçladım. Zamanla ikinci cildini de hazırlayabilirim.

Her eserin üzerine eklediğimiz karekodu ile; internete bağlı olan telefonunuzdaki kamera yahut QR Kod programına okutarak alakalı eseri video olarak da izleyebileceksiniz.
Kitabın tamamını okuduğunuzda; neşe, hüzün, tefekkür ikliminde dolaşacak, gönlünüzün ve zihin dünyanızın akordunu yeniden ayarlamış olacaksınız.

Öncelikle türküleri/şarkıları bizlere sevdiren, gönlümüzün bam teline dokunan; söz yazarlarına (kaynak bireylere), bestekârlara, eserleri yorumlayan sanatçılara, ozanlara, şairlere, bu sanatta emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ve saygılar sunarım.
Tüm eserlerin telif hakları altında yazan kaynak bireylere aittir.

Bu kitabı hazırlamaktaki amacımız, cep kitapçıklarıyla, müzik kültürünü yaşatmak, türkü/şarkı dostlarına faydalı olmak ve yeni sanat dostları kazanmaktır.

Türkü/şarkı kelimeleri hazırlanırken, yazılı kaynaklar, repertuar, antoloji, Kaset, CD, Radyo-TV’lerde yayına giren müzik programlarından da istifade edilmiştir. Buna rağmen kaynak kişi, yöre ve sözlerde noksanlık ve farkında olmadanr olabilir. Bu durum da bizden kaynaklanmamaktadır.

Melodilerde her insan; derdine, düşüncesine, inancına, hayattan beklentisine göre bir mesaj bulabilir. Mümkün olduğunca her yöreden her türden türkü/şarkı kelimelerini
seçerek güzel bir harmanlama yapmaya çalıştık.

Bir de kitaplarda sıkışıp kalmış, unutulmak üzere olan mânâ yüklü türkülerden de kitabımıza ekledik.

Günümüzde insanlar ayrı ayrı fânuslarda adeta yalnız hayatlarını sürdürmektedirler. Arslanlar da gücüne güvenir yalnız yaşar ama yalnız ölerek dünya çapından göçerler.
Türküler/şarkılar bize; birlik, birliktelik, inanç, sevgi, âşk, hüzün, umut, cesaret dolu, duygulu mesajlar sağlamaktadır. Herkes ihtiyacına ve kültürüne göre alması gerekeni alacaktır. Yeni cilt ve baskılarda değerlendirilmek üzere önerilerinizi bekliyoruz.
Bu eserle bunun bunun yanında bilim, kültür, düşünce ve teknoloji dünyamızı, bir sanat molası ile taçlandırmak istiyoruz.

Öncelikli misyonumuz; yıkılan sevgi kalesinin onarılmasına, kirlenen muhabbet pınarının arındırılmasına, bir nebze olsun katkı sağlamak. Sanata saygı ve vefamız, umarım toplumsal bir mayaya dönüşür.

Bilim, kitap, sanat, müzik ve sevgiyle kalın.
Hoşça kalın.

Türküler Bizi Söyler Şarkılar Bizi Özler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu