Sağlık Kitapları

Tutsak Cinsellik PDF indir

Tutsak Cinsellik PDF indir, e-kitap sitemizde Tutsak Cinsellik kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Esther Perel tarafından kaleme alınan Tutsak Cinsellik kitabı 281 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Tutsak Cinsellik kitabını 9786058041806 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tutsak Cinsellik kitap özeti, Tutsak Cinsellik pdf oku, Tutsak Cinsellik yandex, Esther Perel e-kitap pdf, Tutsak Cinsellik PDF Drive, Tutsak Cinsellik Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tutsak Cinsellik PDF Oku

Tutsak Cinsellik Kısa Özet

Karşılıklı etkileşim sonucu birisiyle tanışırız. Bu güzel bir gelişmedir ve daima enteresandır. Artık olabileceken, bir anda monotonluğumuzdan sıyrılarak duygusallığın ve sonsuz zevklerin dünyasına dalacağımız umuduna kapılırız. Aşk bizi ele geçirir ve kendimizi kuvvetli hissederiz. Duygu yoğunluğunu sevinçle bağrımıza basarız ve bu hissin geçmesini istemeyiz. Aynı zamanda korkarız da. Ne kadar çok bağlanırsak, o kadar fazla kaybedecek şeyimiz var demektir. Bundan dolayı aşkı daha güvenli kılabilmek için çabalamaya başlarız. Onu sürekli olarak ve güvenilir bir hale getirmek istedik. Kendimizi ilişkiye adadığımızın ilk işaretlerini verir, biraz istikrar için özgürlüğümüzden tatminiyetle fedakârlık ederiz. Alışkanlıklar ve belirgin rutinler yaratmak gibi metotlarla ilişkiye rahatlık kazandırırız ve bu da bize güven duygusu verir. Gerçekte, sevgili olana kadar süregelen heyecanın kaynağı ilişkinin bir miktar riskli olmasıdır. Onu gem altına almaya çalışarak ilişkimizin canlılığını sabote etmiş oluruz. Rahatlamaktan mutluluk dikazz, ama bunun yanı sıra kendimizi cenderede kalmış gibi hissetmekten de şikâyet etmeye başlarız. Spontane hareketleri özleriz. İhtirasın riskini ortadan kaldırma çabamız sonuç vermiş ve kendimizi ehlileştirerek yok etmeyi becermişizdir artık. Ve evliliğin sıkıcılığı başlamıştır.

Geçen yüzyılda aşk üzerine yazılmış en anlaşılır en açık fikirli kitaplardan biri. İlişkimde bir sorun yaşadığımda dönüp yeniden sayfaları karıştırıyorum ve mucizevi bir biçimde tam da ihtiyaç duyduğum bilgiye ulaşabiliyorum.’’

– Maria Popova, Brain Pickings

Tutsak Cinsellik PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu