Edebiyat Kitapları

Uçarı Kızlar ve Filozoflar PDF indir

Uçarı Kızlar ve Filozoflar PDF indir, e-kitap sitemizde Uçarı Kızlar ve Filozoflar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. F. Scott Fitzgerald tarafından kaleme alınan Uçarı Kızlar ve Filozoflar kitabı 288 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Uçarı Kızlar ve Filozoflar kitabını 9786257442411 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Uçarı Kızlar ve Filozoflar kitap özeti, Uçarı Kızlar ve Filozoflar pdf oku, Uçarı Kızlar ve Filozoflar yandex, F. Scott Fitzgerald e-kitap pdf, Uçarı Kızlar ve Filozoflar PDF Drive, Uçarı Kızlar ve Filozoflar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Uçarı Kızlar ve Filozoflar PDF Oku

Uçarı Kızlar ve Filozoflar Kısa Özet

*Trajik bir kahraman değilsin. Ben de değilim. Bizler yazarlarız yalnızca ve yapmamız gereken şey de yazmak.* –Ernest Hemingway, F. Scott Fitzgerald’a bir mektubundan

Ölümünden sonra New York Times tarafından *farkında olduğundan çok daha iyiydi çünkü hem gerçekte hem de edebi anlamda bir nesli icat etmişti…* diye tanımlanan F. Scott Fitzgerald’ın ilk hikayesinden hemen sonra, 1920 senesinde paylaştığı ilk öykü kitabı Uçarı Kızlar ve Filozoflar, bir sonraki eseri Muhteşem Gatsby ile adını edebiyat tarihine kazıyacak yazarın kabiliyetlerini açıkça ortaya koyan bir eser.

Fitzgerald bu kitabındaki öykülerden *Açık Deniz Korsanı*nda teknesini ele geçiren korsana âşık olan bir kadını, *Buz Sarayı*nda rutini bozma, yaşamı daha coşkulu yaşama arzusunu, *Kristal Kâse*de bir evliliğin kaderini, *Baş ve Omuzlar*da bir filozof ile aktristin ilişkisini, *Bernice Saçlarını Kısa Kestiriyor*da topluma uyum sağlamanın yollarını, *Kutsama*da dininden uzaklaşanları, *Dalyrimple Hata Yapıyor*da Birinci Dünya Savaşı ardından iş yaşamına dönmeye çalışan bir eski askeri, *Dört Yumruk*ta ise bir adamın kişiliğinin tükettiği dört yumrukla nasıl değiştiğini anlatıyor.

1920’ler Amerika’sının bir panoraması da sayılabilecek Uçarı Kızlar ve Filozoflar, Amerikan edebiyatının genlerine işleyen yazar F. Scott Fitzgerald’ın öykücülüğünün de romancılığı kadar kıymetli olduğunun mühim bir nişanesi.

Ülker İnce’nin çevirisi ve önsözüyle

Uçarı Kızlar ve Filozoflar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu