Müzik Kitapları

Ud İçin Makam Dizileri – Makam Scales for Oud PDF indir

Ud İçin Makam Dizileri – Makam Scales for Oud PDF indir, e-kitap sitemizde Ud İçin Makam Dizileri – Makam Scales for Oud kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Enver Mete Aslan tarafından kaleme alınan Ud İçin Makam Dizileri – Makam Scales for Oud kitabı 80 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ud İçin Makam Dizileri – Makam Scales for Oud kitabını 9786059646543 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ud İçin Makam Dizileri – Makam Scales for Oud kitap özeti, Ud İçin Makam Dizileri – Makam Scales for Oud pdf oku, Ud İçin Makam Dizileri – Makam Scales for Oud yandex, Enver Mete Aslan e-kitap pdf, Ud İçin Makam Dizileri – Makam Scales for Oud PDF Drive, Ud İçin Makam Dizileri – Makam Scales for Oud Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ud İçin Makam Dizileri – Makam Scales for Oud PDF Oku

Ud İçin Makam Dizileri – Makam Scales for Oud Kısa Özet

Türk müziğinde eğitim ve gelişimin dünya standartlarına ilerlemesinin, müzik yazısının ve metodolojinin üniversal sistem ile aynı dili konuşması ile gerçekleşebileceğini görmek hiç de zor değildir. Bu yoldaki teknik gelişimi ise yine ülkeler arası bir anlayış ile ve kabul görmüş dünya müzik literatürünü tercih ederek rahatlıkla sağlayabiliriz.

Pek çok icracı kendi çalgısı için yazılmış metotların dışında, farklı çalgılar için yazılmış alıştırmalardan pay çıkarıp örneğin; teknik terimleri, tel ve parmak numaralarını, kanunda sağ el-sol el kuralını, mızraplı çalgıda üst-alt, yaylı çalgıda çek-it yönlendirmelerini, gitarda p, i, m, a belirteçlerini görmezden gelip bir tür uyarlama ile kendi çalışmasını isteyen için yol gösterici niteliğinde düşünülebilir ve icra etme yoluna gidilebilir. Bu kitaptaki alıştırmalarda teknik gelişim endişesı, müzikal gelişime göre bir adım öndedir. Türk müziği ve çalgıları için yazılmış nitelikli müziklerin, metotların çoğalması ümidiyle…

– Enver Mete Aslan

Ud İçin Makam Dizileri – Makam Scales for Oud PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu