PDF

Uğur Koşar – Rabb’in İçin Sabret PDF Oku indir

Uğur Koşar – Rabb’in İçin Sabret PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Uğur Koşar – Rabb’in İçin Sabret kitabını araştırdık. Ayrıca Uğur Koşar tarafından kaleme alınan Uğur Koşar – Rabb’in İçin Sabret kitap özetinin yanı sıra, Uğur Koşar – Rabb’in İçin Sabret pdf oku, Uğur Koşar – Rabb’in İçin Sabret yandex, Uğur Koşar – Rabb’in İçin Sabret e-kitap pdf, Uğur Koşar – Rabb’in İçin Sabret PDF Drive, Uğur Koşar – Rabb’in İçin Sabret Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Uğur Koşar – Rabb’in İçin Sabret PDF indir Oku

MERHABA. O kocaman yüreğine, kocaman bir MERHABA güzel insan. Evet, çok uzun zaman oldu gerçekten ve bu zaman içinde, hep senin ellerinin içinde olmayı hayal ettim! Düşlerimde bu anı yaşadım. Parmaklarının içinde beni tuttuğunu gördüm çoğu zaman. Ve şimdi ellerinin içindeyım… Geçmişte neler yaşadığını bilemem. Belki acıların vardı, mutsuzdun, ama beni ilgilendiren aldığın nefesi hissettiğin bu andır… Şu an senin yüreğini hissediyorum biliyor musun? Bunu sende hissedeceksin artık. Olmadığın bir yerde, görmediğin bir şeyi hissedeceksin sende! Şu anda ellerinin içinde bulunmamın tek sebebi de bu aslında…

İnsanların yüreklerine dokunabilmek, yüreklerine sevgi tohumu bırakmak ve dua almak, dünyanın bütün güzelliklerine sahip olmakla eşdeğerdir benim için. Zorluklarla daima karşı karşıya geldik, belki devam da edeceğiz; fakat bu olumsuz duygu durumu ve ardından gelen zorluklar karşısında kendimi hep kuvvetli hissettim. Bu güç, her zaman benim içimdeydi aslında ve ben, içimde bulunan büyük bir gücün var olduğunu istediğim zaman fark edebiliyordum.

Bu bana Allah’ın lütfuydu. Bu güç yalnızca bana değil, farkında olan tüm kullara olan bir armağandır Rabb’inden. Çünkü bu yaşam bize verilmişti! Rabbim bize değer vermiş ve dünyaya halife olarak göndermişti. Bildiğim bir şey daha var ki o da; her zorluğun ardında kendisini kucaklamam için bekleyen bir armağannin olmasıydı… Bu düşünce aracılığıyla daima başıma gelebilecek problemlere değil yalnızca, yaşadığım sorunun arkasında gizlenmiş armağanme odaklanmıştım. Çünkü sevginin olduğu yerde mucizelerinde olduğuna her zaman inanmıştım. Çok kısa süre sonra, bana uzanan armağannin önüne dikilmiş bir çelik kapıyı andıran zorluğun kapıları, ardına kadar açılmış oluyordu.

Biliyor musun, bu armağan bana olduğu kadar sana da çok yakın! Peki, o büyük zorluğun arkasında gizlenmiş armağannin ne olduğunu bilmek ister misin? O halde ellerine bir kez daha bak lütfen. Çünkü o armağan şu an senin parmaklarının içinde duruyor! Her engelin arkasında bir ilham mevcuttur. Bunu daima anımsa olur mu? Evet, bu kitap senin için yazılmış ve bana verilmiş en büyük armağandır aslında. Farkında olmasan da, senin de yaşamış olduğun zorlukların arkasında saklanmış bir armağan vardı, işte armağann inşAllah şimdi ellerinde güzel insan. Bu kitap; seni sevgi yoluna ulaştırmak adına bir kılavuzu temsil etmektedir. Kitabımızı yazarken bir amacım vardı.

Bu amaç, düşüncelerimdeki bilgilerin bir kâğıda dökülüp, ardından kitap evlerindeki rafları süslemesi değildi tabii ki. Benim için mühim olan tek şey; her zorluğa Rabbimiz için sabretmenin ilahi gücünü sizin de hissetmenizdi… Çünkü insanlar bildikleri sürece değil, bildiklerini yaşamlarında uyguladıkları sürece mutluluğu kucaklayıp, özgürlüğe erişebileceklerdir. Allah Teala yüce kitabımız Kuran-ı Kerim Müddessir 7’de “Rabb’in için sabret” diyerek kullarına büyük bir müjdeyi bildiriyordu aslında. Ve yine Bakara Suresi 155’te “Muhakkak sizi biraz korku, biraz açlık ve mallardan, canlardan, ürünlerden biraz eksiltmekle deneriz; sabredenleri müjdele” diyerek kullarına sabrın önemini anlatıyordu. Şimdi seninle birlikte rahmet dolu bir yola çıkacağız inşAllah. Bu yolun adı Sevgi Yolu’dur. Eğer “Sevgi Yolu” yolculuğuna hazırsan birlikte yola çıkabiliriz. Bu zamana kadar en kıymetli hâzineni yüreğinin karanlıklarına sakladın belki de, ama bırak artık kanatlansın yüreğin! Sadece sevgi çiçeklerinin kokusunu hisset bu yolda. Sadece görmek istediklerini görmeye çalış.

Biliyorum ki sen, güzellikleri görmek adına buradasın… UĞUR KOŞAR KİMDİR TTS (Theatrical Therapy System) ve Nur Terapisi’nin kurucusu olan Düşünür, Psikolojik Danışman ve Yazar Uğur Koşar, Doğunun Zen öğretisi (farkındalık) ile Sufiliğin (kalp gözüyle bakışını) harmanlayarak kendine özgü üslubuyla bireylerin kendi öz varlıkları ile buluşmasına, böylece zihnin sesini susturarak kalıcı bir huzurla yaşamlarına devam etmesine yardımcı olmaktadır. Uğur Koşar der ki: Ben sizi yeni bir şeyle tanıştırmıyorum, yalnızca sizin unuttuğunuz kendi özünüz ile tekrar buluşmanıza vesile oluyorum. Usta, “Yaşam matematik değil bir şiirdir ve içinde nefes aldığınız bu hayat, beyinlerin gelişmesinden öte yüreklerin ve ruhun olgunlaşması ile gelen bir kutlama olmalıdır” diyerek yaşamanın aslında bir sanat olduğunu ifade etmektedir.

Onun görüşüne göre: Mutsuz insan yoktur, mutlu bulunacağına inanmayan insanlar mevcuttur ve insanları yorgun kılan yaşam değil, taşıdıkları maskeleridir. UK, “Her soru önce kendi cevabını doğurur” kelimeleriyle bireylerin aradığı yanıtların aslında kendi derinliklerinde mevcut olduğunu ifade eder. O, yaşam yolculuğunda bireylerin kendilerini keşfetmeleri ve kendi derinliklerinde bulunan mevcut yanıtlara ulaşmaları adına; onları yalnızca düşündürmeye, farkındalık kazanmalarına ve baktıklarından daha derine bakarak Allah’ın mucizelerini görmelerine-kucaklamalarına yardımcı olmaktadır. Onun: * Yaşamı geçmiş ile gelecek içinde açmış bir çiçektir onu, yalnızca şimdiki anın içinde koklayabilirsin. * Kendi yaşamını yaşamıyorsan yaşadığın hayat senin değildir! * Dışarıda mucize arama mucize sensin. * Önemli olan yaşamın ne zaman son bulacağı değil, onu ne zaman hissederek yaşamaya başladığındır. * Ben size mutlu olmayı değil, mutluluğa dönüşmeyi gösteriyorum. * Allah kitaplarını insana göndermişken, O peygamberlerini insana göndermişken, cennetinin kapılarını insana açmışken ve O sana bu kadar çok değer veriyorken; sen nasıl olur da kendine değer vermezsin? * Sadece yaşamın gerçekliğine uyum sağla, ruhun ağlamaya ihtiyacı varsa ağla, gülmeye ihtiyacı varsa gül, her deneyimi yaşa, kontrol etme. Şayet kontrol edersen bütün enerjini dışarıya akıtmış olacaksın. Sessiz ol ve yaşamın akışını izle, o akışta gelen her şey bir mucizedir gibi kelimeleri insanlara farkındalık kazandırmaya yöneliktir.

Uğur Koşar, insanlığın temel poblemlerindan birini şu sözlerle ifade etmektedir: “İnsanlar isyanda, hayat çoğu için yaşarken bitmiş durumda; çünkü hep başkalarının yaşamını yaşamaktalar. Bu hayat onların değil, başka bedenlerde, başka ruhlarda hayat buluyorlar ve onlar gidince hayat da anlamını yitiriyor.

İnsanlığın en büyük sorunu budur. Kendi yaşamını yaşamıyorsan yaşadığın hayat senin değildir. Nasıl olabilir ki? O hayat başkasına bağlı ve o gittiğinde yahut ilgisini yitirdiğinde sen de eriyor, tükeniyorsun! Olanları izlediğinde şahit olacaksın ve o zaman varlığın farkındalıkla dolacaktır.”

Uğur Koşar – Rabb’in İçin Sabret PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu