Siyaset Kitapları

Ülkücü Hareketin ABC’si 3 Cilt Takım PDF indir

Ülkücü Hareketin ABC’si 3 Cilt Takım PDF indir, e-kitap sitemizde Ülkücü Hareketin ABC’si 3 Cilt Takım kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Alişan Satılmış tarafından kaleme alınan Ülkücü Hareketin ABC’si 3 Cilt Takım kitabı 837 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Ülkücü Hareketin ABC’si 3 Cilt Takım kitabını 9789758701061 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ülkücü Hareketin ABC’si 3 Cilt Takım kitap özeti, Ülkücü Hareketin ABC’si 3 Cilt Takım pdf oku, Ülkücü Hareketin ABC’si 3 Cilt Takım yandex, Alişan Satılmış e-kitap pdf, Ülkücü Hareketin ABC’si 3 Cilt Takım PDF Drive, Ülkücü Hareketin ABC’si 3 Cilt Takım Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ülkücü Hareketin ABC’si 3 Cilt Takım PDF Oku

Ülkücü Hareketin ABC’si 3 Cilt Takım Kısa Özet

Milletini ve devletini karşılıksız sevmekten gayrı hiçbir derdi olmayan Ülkücü Hareket ve önderi Başbuğ Alparslan Türkeş ne yazık ki çok çetin mücadelelerden geçmiştir. bu bühtanlar karşısında Başbuğ Alparslan Türkeş siyasal anlayışımızı “Türkçülük Türk milletini ilim, sanat, iktisat, ziraat, kültür ve diğer her alanda milli gelenek ve milli bünyeye uygun bir biçimde kalkındırılması içte ve dışta her türlü saldırganlıklara karşı korunarak hür ve müstakil olarak yaşatılmasını hedef tutan bir ülkücülüktür.” diyerek ısrarla vurgulamıştır. İşte bu hassasiyet yöneticisinden sıradan bir neferine kadar her bir dava erinin deyim yerinde ise anayasası olmuştur.

Mazisinden bu güne taşıdığı ihtişamla gerek dünya, gerekse Türk siyasi tarihinde çok büyük ve manalı bir iz bırakmıştır. Ülkücü Hareket, ortaya koyduğu gerçekler ve mücadele azmiyle bir milletin tarihinde yön tayin edebilen, böylesine kuvvetli kaç tane siyasi hareket gösterebiliriz ki? Mazisinde iki bin üç yüz şehit ve binlerce mağduru bulunan, her türlü şer ittifakına karşı kimliğini ve varlık gerçekçelerini kaybetmemiş başka bir siyasi hareket örneği bulmak olabilecek mü? Gün olmuş tabutluklarda gün olmuş sürgün hayatlarına maruz bırakılmış ve nihayet ihtilallerin parıldayan kılıçları altında kurulan idam sehpalarında, darağaçlarında yok edilmek istenmiştir. Aslını söylemek gerekirse sürgünlerde, zindanlarda, darağaçlarında yok edilmek istenen yalnızca bu milletin sevdalıları değildi. Yok edilmek istenen milletimizin varlık ve bekasının gerekçelerini oluşturan hassasiyetlerdi. Bu hassasiyetlerin kurulduğu günden bu yana adresi olan Ülkü Ocakları ülkücülüğü bir karakter filizi olarak görmüş ve Ülkü Ocakları da bu karakter filizinin binlerce dal ve çiçek haline dönüştüğü bereketli bir toprak olmuştur. Bu düşüncelerin ışığın altında dava adına emeğini, alın terini, kanını, canını bir saniye bile tereddüt etmeden ortaya koyan bu destanı yazanların savaşının anlatıldığı elinizdeki bu eserin derc edilmesi siyasal sorumluluklarımızın ve vefa anlayışımızın ötesinde minnet ve şükran duygularımızın naciz bir nişanesidir.

– Atilla Kaya

Ülkü Ocakları Genel Başkanı

Ülkücü Hareketin ABC’si 3 Cilt Takım PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu