Hukuk Kitapları

Uluslararası Andlaşmalar Hukukunda Subjektif Sona Erme Nedenleri PDF indir

Uluslararası Andlaşmalar Hukukunda Subjektif Sona Erme Nedenleri PDF indir, e-kitap sitemizde Uluslararası Andlaşmalar Hukukunda Subjektif Sona Erme Nedenleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Elif Uzun tarafından kaleme alınan Uluslararası Andlaşmalar Hukukunda Subjektif Sona Erme Nedenleri kitabı 184 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Uluslararası Andlaşmalar Hukukunda Subjektif Sona Erme Nedenleri kitabını 9789750258602 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Uluslararası Andlaşmalar Hukukunda Subjektif Sona Erme Nedenleri kitap özeti, Uluslararası Andlaşmalar Hukukunda Subjektif Sona Erme Nedenleri pdf oku, Uluslararası Andlaşmalar Hukukunda Subjektif Sona Erme Nedenleri yandex, Elif Uzun e-kitap pdf, Uluslararası Andlaşmalar Hukukunda Subjektif Sona Erme Nedenleri PDF Drive, Uluslararası Andlaşmalar Hukukunda Subjektif Sona Erme Nedenleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Uluslararası Andlaşmalar Hukukunda Subjektif Sona Erme Nedenleri PDF Oku

Uluslararası Andlaşmalar Hukukunda Subjektif Sona Erme Nedenleri Kısa Özet

Andlaşmalar, ülkeler arası hukukun fiilen en mühim kaynağıdır. Andlaşmaların nasıl akdedileceği, andlaşma akdetme yetkisine sahip bireyler, andlaşmaların tarafları yönünden bağlayıcılık kazanması, yürürlüğe girmesi, uygulanması, yorumlanması, değiştirilmesi, geçersizlik koşulları, askıya alınmaları, sona ermeleri ve benzeri konularla alakalı sorunlar meydana geldiğinda hangi hükümlere tabi olunacağı, andlaşmalar hukukunun konusudur.

Bu çalışma, söz konusu sorun alanlarından andlaşmaların sona erme konusu içindeki subjektif sona erme nedenlerini konu edinmektedir. Subjektif sona erme söz konusu olduğunda, andlaşmanın sona ermesi için tarafların iradesinden başka bir gerekçeye ihtiyaç duyulmaz. Bu yönüyle ülkeler arası hukukun temeli sayılan “pacta sunt servanda” ilkesi çerçevesinde bir gerilim görülmektedir. Çalışmada, andlaşmalar hukukuna ve andlaşmaların sona ermesine ilişkin genel bilgilerin ardından subjektif sona erme nedenleri ayrıntılı bir biçimde incelenmektedir.

Konu Başlıkları
Andlaşmaların Sona Ermesi
Andlaşmaların Sona Ermesinde Tarafların Rızası
Tek Taraflı Fesih ve Çekilme
Yeni Bir Andlaşmayla Zımnen Sona Erdirme

Uluslararası Andlaşmalar Hukukunda Subjektif Sona Erme Nedenleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu