Siyaset Kitapları

Uluslararası İlişkiler Teorileri PDF indir

Uluslararası İlişkiler Teorileri PDF indir, e-kitap sitemizde Uluslararası İlişkiler Teorileri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kolektif tarafından kaleme alınan Uluslararası İlişkiler Teorileri kitabı 495 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Uluslararası İlişkiler Teorileri kitabını 9786055383497 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Uluslararası İlişkiler Teorileri kitap özeti, Uluslararası İlişkiler Teorileri pdf oku, Uluslararası İlişkiler Teorileri yandex, Kolektif e-kitap pdf, Uluslararası İlişkiler Teorileri PDF Drive, Uluslararası İlişkiler Teorileri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Uluslararası İlişkiler Teorileri PDF Oku

Uluslararası İlişkiler Teorileri Kısa Özet

Bu başarılı ve popüler ders kitabı, ülkeler arası ilişkiler çalışma bölgesindeki belli başlı teorik yaklaşımlara sistematik ve kapsamlı bir giriş niteliğindedir. Dünyanın farklı ülkelerinden öncü akademisyenler tarafından yazılan bölümler, realizmden liberalizm, feminizm ve post-yapısalcılığa disiplindeki kilit teorilerin ayrıntılı ve eleştirel tartışmalarını sağlamaktadır. Bu konu başlıkları, dünya siyaseti çalışmalarında teorinin önemini ele alan bir giriş bölümü ile belirli bir bağlama oturtulmaktadır.

Bu tamamen gözden geçirilmiş yeni edisyon, teorideki gelişmeleri ve Arap Baharı ve küresel ekonomik kriz gibi mühim hadiselerin teorik yaklaşımlara tesirini dikkate alarak baştan sona güncellenmiştir.

*Beşinci edisyonu yapan bir kitap, şüphesiz doğru bir şeyler yapıyordur. Bu müthiş metnin niçin tüm dünya çapında kullanılmaya sürdüği hiç sır değildir. Muazzam kapsam, etkileyici derinlikte analizler ve harika yazılmış bölümler, hepsi birlikte, bu kitabın hem lisans hem lisansüstü dersler için tavsiyesini gerekli kılmaktadır. Bu kitabı kullanmayan dersler mühim şeylerden mahrum kalır; keza öğrenciler de!*

– Colin Wight

*Uluslararası İlişkiler alanında son senelerda yayımlanmış en faydalı kitaplardan biri… Sahanın gelişen literatürüne kıymetli bir katkı.* 

– Chris Brown

Uluslararası İlişkiler Teorileri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu