PDF İndir

Ulysses PDF indir

Ulysses PDF indir, e-kitap sitemizde Ulysses kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. James Joyce tarafından kaleme alınan Ulysses kitabı PDF Oku.

Ulysses kitabı, 888 sayfadan oluşmuş olup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ulysses kitabını 9786052651841 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ulysses kitap özeti, Ulysses pdf oku, Ulysses yandex, James Joyce e-kitap pdf, Ulysses PDF Drive, Ulysses Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ulysses PDF Oku

Modern edebiyatın en çetrefil, dilin, anlatının sınırlarını yıkıp geçen, roman türünü bambaşka ihtimallerle tanıştıran yazarı James Joyce için, Beckett “onun eserleri şeyle alakalı değil, o şeyin ta kendisidir,” der. Jorge Luis Borges, Flann O’Brien, David Foster Wallace ve başka sayısız yazarı etkileyen Joyce, yalnızca Dublin’i ve İrlanda’yı anlatarak evrensel ve ölümsüz bir edebiyat bıraktı ardında.

Tarih 16 Haziran 1904, yer İrlanda’nın başkenti Dublin ve Leopold Bloom’un önünde uzun bir gün var. Sakatat seven bu adam kasaptan ciğer alacak evvela. Cenazeye katılacak bir ara. Sonra din, Shakespeare ve kadınlar üzerine düşünecek. Bir doğuma da refakat edecek mesela. Ve cebinde bir sabunla yol alacak akşama doğru. Olağanüstü bir gün olacak bugün.

James Joyce’un yedi yılda bitirdiğı, anlatı üstünlüğü ve gizemleriyle her tanıma, sansürleme çabasına direnen Ulysses yerel ile evrenselin çarpışıp doğurduğu bir galaksi, edebiyat tarihinin zirvelerinden biri.

“Ulysses insanüstü bir sanat eseridir tabi ki ve onu sembollerden, Yunan mitlerinden ibaret bir koleksiyona çeviren akademik faydasızlara rağmen varlığını sürdürecektir.” –Vladimir Nabokov

“Ulysses İngilizcenin en büyük romanı kesinlikle, hatta geleneğimizin çıkardığı tek büyük eser olduğu bile iddia edilebilir.” –Joyce Carol Oates

Ulysses PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu