Tarih Kitapları

ÜMMET COĞRAFYASI PDF indir

ÜMMET COĞRAFYASI PDF indir, e-kitap sitemizde ÜMMET COĞRAFYASI kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Adem Özköse tarafından kaleme alınan ÜMMET COĞRAFYASI kitabı 248 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. ÜMMET COĞRAFYASI kitabını 9789753523714 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. ÜMMET COĞRAFYASI kitap özeti, ÜMMET COĞRAFYASI pdf oku, ÜMMET COĞRAFYASI yandex, Adem Özköse e-kitap pdf, ÜMMET COĞRAFYASI PDF Drive, ÜMMET COĞRAFYASI Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

ÜMMET COĞRAFYASI PDF Oku

ÜMMET COĞRAFYASI Kısa Özet

Ümmet Coğrafyası kitabı, farklı ülkelere yapılan seyahatler esnasında gerçekleştirilen birbirinden mühim görüşmelerin bir araya getirilmesiyle oluştu.

Kitapta Filistin’den Fas’a, Moro’dan Suriye’ye, Libya’dan Makedonya’ya, Kosova’dan Suud’a, Tunus’dan Yemen’e, İran’dan Patani’ye, Nepal’den Malezya’ya, Cezayir’den Pakistan’a, Latin Amerika’dan Arakan’a kadar uzanan güzergâhta nelerin olup bittiği, Müslümanların neler yaşadıkları, tecrübeleri, hangi imkân ve zaaflara sahip oldukları, Müslüman toplulukların umutları, beklentileri, gelecek perspektifleri, Türkiye’ye nasıl baktıkları konu ediliyor. Kitap bu yönüyle ümmetten haberler getiren bir çalışma olma özelliği taşıyor.

Kitabın amaçlarından bir diğeri olan de Arap isyanlarıyla başlayan süreçle alakalı okuyucuya bizzat kaynağından, bu sürecin mühim aktörlerinden doğru bilgiler aktarmak. İslam dünyasının nerelerden geldiğini, hangi acıları çektiğini, hangi bedelleri ödediğini hatırlatarak içinden bir önceki günlerdelerin daha da iyi bilinmesinı sağlamak.

Hasan el Benna, Seyyid Kutup, Erbakan Hoca, Şeyh Ahmet Yasin, Malcom X, Rantisi, Abdulhamid Han, Ömer Muhtar, Ali Şeriati, Aliya İzzetbegoviç ve Mevdudi’den arda kalan düşünsel ve mücadele mirasının izleri de kitabın bir başka konusu.

ÜMMET COĞRAFYASI PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu