Felsefe Kitapları

Umutsuz Olma Cesareti PDF indir

Umutsuz Olma Cesareti PDF indir, e-kitap sitemizde Umutsuz Olma Cesareti kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Slavoj Zizek tarafından kaleme alınan Umutsuz Olma Cesareti kitabı 384 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Umutsuz Olma Cesareti kitabını 9786057690524 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Umutsuz Olma Cesareti kitap özeti, Umutsuz Olma Cesareti pdf oku, Umutsuz Olma Cesareti yandex, Slavoj Zizek e-kitap pdf, Umutsuz Olma Cesareti PDF Drive, Umutsuz Olma Cesareti Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Umutsuz Olma Cesareti PDF Oku

Umutsuz Olma Cesareti Kısa Özet

Giderek kötüye giden bir dünya çapında iyimser gelecek beklentilerinin karşılığı yok. Dünya sisteminin içinde olduğu durumun vahametini olduğu gibi kabul etmeden yeni bir farklı yaratamayız.

*Giorgio Agamben bir röportajında, ‘düşünce, umutsuz olma cesaretidir,’ demişti – en kötümser teşhisin dahi, şu ünlü tünelin sonundaki ışığı ima edip moral vererek sözünü noktaladığı tarihsel ânımız için bilhassa geçerlidir bu içgörü. Asıl cesaret bir farklı tahayyül etmek değil, aşikâr bir farklı olmadığı gerçeğinin akıbetini kabullenmektir: Bir farklı hayali, teorik korkaklığın göstergesidir ve bizi açmazımızın kördüğümünü düşünmekten alıkoyan bir fetiş görevi görür. Kısa olarak, gerçek cesaret, tünelin sonundaki ışığın olabileceken karşıdan bize yaklaşmakta olan başka bir trenin farı olduğunu kabullenmektir.*

Umutsuz Olma Cesareti PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu