Teknoloji Kitapları

Uranyum Gezegenden Kaçış PDF indir

Uranyum Gezegenden Kaçış PDF indir, e-kitap sitemizde Uranyum Gezegenden Kaçış kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Metin Şahin tarafından kaleme alınan Uranyum Gezegenden Kaçış kitabı 54 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Uranyum Gezegenden Kaçış kitabını 9786257790796 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Uranyum Gezegenden Kaçış kitap özeti, Uranyum Gezegenden Kaçış pdf oku, Uranyum Gezegenden Kaçış yandex, Metin Şahin e-kitap pdf, Uranyum Gezegenden Kaçış PDF Drive, Uranyum Gezegenden Kaçış Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Uranyum Gezegenden Kaçış PDF Oku

Uranyum Gezegenden Kaçış Kısa Özet

Uranyum radyoaktif elementlerden biri olup bir çok amaçla kullanılmaktadır. Barışçıl uygulamalarda da savaşta da kendisine yer edinmiştir. Bilindiği gibi nükleer enerji santrallerinde yakıt olarak kullanılıp elektrik elde etme, savaşta ise atom bombası yapımında kullanılabilmektedir. Radyoaktif elementler, örneğin; nükleer denizaltılar, nükleer başlık taşıyan füzeler, X ışınları elde edilmesi vb. sayısız kullanım alanlarına sahiptir. Görüldüğü gibi savaşlarda kullanılabilmesinin bunun yanında caydırıcı etki oluşturup savaşların çıkmasını da engelleyebilmektedir. Her uygulamada olduğu gibi, her anlam ve yapıda olumsuzluk ve olumluluk birlikte mevcuttur.

Bu bilinen tarihte böyledir. (Gelecekte de böyle bulunacağı tahmin edilebilir. Lakin 4 boyutun dışında başka boyutların da algılanabilmesi söz konusu olursa söz edilen bu kavramlardan farklı kavramlar ve yaklaşımlar da söz konusu olabilir.) Doğal olarak, farkında olmadan olumluluk ve olumsuzluk içinde geçiş de söz konusu olabilmektedir. Bunun bir çok nedeni mevcuttur. Misal verilecek olursa; bilim ve teknolojide istediğimiz düzeyde olmama/olamama, baskılar ve tehditler, sağlık poblemleri, doğal koşullar vb. gibi bir çok neden. Bu çalışmamda *uranyum*un etkin ve etmen olduğu bir gezegenden çeşitli olumsuzluklar sebebiyle kaçış bilim kurgu türü temelli bir yaklaşımla irdelenmektedir.

Uranyum Gezegenden Kaçış PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu