Psikoloji Kitapları

Utangaçlık Çekingenlik ve Sosyal Fobi PDF indir

Utangaçlık Çekingenlik ve Sosyal Fobi PDF indir, e-kitap sitemizde Utangaçlık Çekingenlik ve Sosyal Fobi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Psikiyatr Ahmet Koyuncu tarafından kaleme alınan Utangaçlık Çekingenlik ve Sosyal Fobi kitabı 208 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Utangaçlık Çekingenlik ve Sosyal Fobi kitabını 9786059755177 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Utangaçlık Çekingenlik ve Sosyal Fobi kitap özeti, Utangaçlık Çekingenlik ve Sosyal Fobi pdf oku, Utangaçlık Çekingenlik ve Sosyal Fobi yandex, Psikiyatr Ahmet Koyuncu e-kitap pdf, Utangaçlık Çekingenlik ve Sosyal Fobi PDF Drive, Utangaçlık Çekingenlik ve Sosyal Fobi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Utangaçlık Çekingenlik ve Sosyal Fobi PDF Oku

Utangaçlık Çekingenlik ve Sosyal Fobi Kısa Özet

Bu kitapta Psikiyatr Dr. Ahmet Koyuncu’nun 20 yıllık sosyal fobi tedavi tecrübesi anlatılmaktadır. Dr. Koyuncu hem kitapları hem de bilimsel çalışmaları ile sosyal fobinin bilinmesina yönelik dünya çapında çok mühim çalışmalara imza atmıştır. Bilhassa sosyal fobide gözden kaçanlar ile ilgili hipotezler geliştirmiştir.

Sosyal fobide iki mühim hastalığın değerlendirilmesi gözden kaçmaktadır. Bu da dirençli sosyal fobiye yol açmaktadır. Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) ve Uyku-Apne sendromu… Bilhassa yapılan bilimsel çalışmalarda dikkat eksikliği baskın tip DEHB ile sosyal fobi ilişkili bulunmuştur. Bu hastalarda öncelik, altta yatan DEHB’nin tedavi edilmesidir.

Bilhassa horlama, uykuda ağız nefesi alma ve nefes durması gibi yakınmalara neden olan Uyku-Apne sendromu da sosyal fobiye neden olan diğer mühim hastalıktır. Bu hastaların KBB tarafından nasıl tedavi edileceği, psikiyatristlerin sosyal fobi nasıl tedavi edileceğini kolaylaştırmaktadır.

Bu kitapta sosyal fobinin püf noktalarını bulacaksınız…

Utangaçlık Çekingenlik ve Sosyal Fobi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu