Teknoloji Kitapları

Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? PDF indir

Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? PDF indir, e-kitap sitemizde Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Lewis Dartnel tarafından kaleme alınan Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? kitabı 274 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? kitabını 9786059389013 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? kitap özeti, Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? pdf oku, Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? yandex, Lewis Dartnel e-kitap pdf, Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? PDF Drive, Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? PDF Oku

Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? Kısa Özet

Gelişmiş teknolojik bir uygarlığı sıfırdan yeniden kurmanız gerekse ne yapardınız? Uygarlık yarın çökse, örneğin korkunç bir hızla yayılan salgın bir hastalık veya bir meteor çarpması yahut nükleer savaş ardından bildiğiniz dünyanın sonu gelse… Kıyamet sonrası bir dünyayı anlatan sayısız roman ve film, kıt kaynaklar için verilen şiddetli bir savaş ortamı resmeder genelde. Lewis Dartnell daha iyimser bir yaklaşımla değişik bir kıyamet sonrası dünya konusuna odaklanıyor: Hayatta kalan grupların derhal kendilerine yetmek zorunda kalmayacağı, el altındaki kaynakların ilk anda sınırsız gibi göründüğü fakat bir noktada her şeye yeniden başlamanın kaçınılmaz olduğu bir dünya.

Peki, her bilgi türünün belirli bireylerin uzmanlığı halini aldıği, bireylerin temel bilgilerden kopmuş olduğu bir çağda her şeye sıfırdan başlamak için ne tür beceri ve bilgilere ihtiyaç olurdu? Dartnell, hayatta kalanların yüz yüze kalacağı en temel sorunu, yani bilginin insanlığın geneline dağılmış olmasını, temel alarak bir yeniden başlama kılavuzu öneriyor. Bu öyle bir kılavuz ki, tarih boyunca katedilen dolambaçlı yollara bir kez daha sapmadan kilit öneme sahip teknolojilerle bi hayli hızlı bir sıçrama yapılabilsin.

Olmazsa olmaz pratik bilgilerinden başlayarak barınak, yiyecek, tarım, yakıt, ilaç, enerji, kimya, tıp, ulaşım, iletişim, sanayi, zaman ve yer tayini gibi hayati önemde birden fazla alana ait temel bilgileri tek bir kitapta toplayan Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurabiliriz?, korkunç bir felaket darbesinde bile uygarlık ışığının sönmemesi umuduyla, merak, sorgulama ve keşfetme arzusunu ateşlemeyi amaçlıyor.

Lewis Dartnell, University of Kent’te astrobiyoloji ve Mars’ta mikrobiyal yaşam üzerine çalışmalar yapıyor.

Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu