Araştırma Kitapları

Uygulamada Araştırma Yöntemleri PDF indir

Uygulamada Araştırma Yöntemleri PDF indir, e-kitap sitemizde Uygulamada Araştırma Yöntemleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Jeffrey A. Gliner tarafından kaleme alınan Uygulamada Araştırma Yöntemleri kitabı 484 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Uygulamada Araştırma Yöntemleri kitabını 9786053202912 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Uygulamada Araştırma Yöntemleri kitap özeti, Uygulamada Araştırma Yöntemleri pdf oku, Uygulamada Araştırma Yöntemleri yandex, Jeffrey A. Gliner e-kitap pdf, Uygulamada Araştırma Yöntemleri PDF Drive, Uygulamada Araştırma Yöntemleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Uygulamada Araştırma Yöntemleri PDF Oku

Uygulamada Araştırma Yöntemleri Kısa Özet

Bu kitap, nicel araştırma sürecine yönelik geliştirdiği bütüncül bakış açısı ile bir araştırmanın planlanması, projelendirilmesi, yürütülmesi, raporlanması ile araştırma eldeki verilerin ın yorumlanması konularında bi hayli öğreticidir. Dolayısı ile okurların bilimsel eserleri daha bilinçli biçimde incelemelerine olanak sağlamaktadır.

Bu bir istatistik kitabı değildir ve buna bağlı olarak içerikte formüllere çok az yer verilmiştir. Bunun yerine, hangi istatistiğin hangi durumlarda kullanılacağı ve çıkan sonuçların nasıl yorumlanacağına dair açıklamalarda bulunulmuştur. Bilimsel araştırma esnasında nelere dikkat edileceği hususunda ve bilimsel makalelerin nasıl değerlendirilebileceği noktasında kitabın azami faydayı sağlayacağı umulmaktadır. Bölümlerdeki somut örnekler ve araştırma soruları ile farklı disiplinlerdeki bilim bireylerinın gereksinimlerine olabilecek olduğunca hitap etmek amaçlanmıştır.

Öğrencilerin tutarsız terimler sebebiyle kafa karışıklığı yaşamaları çok fazla şahit olunan bir durumdur. Kafa karışıklığının aşılabilmesi adına beş temel nicel araştırma yaklaşımı (deneysel, yarı deneysel, karşı karşıya geldirma türü, ilişkisel ve betimsel araştırma) mantıksal bütünlük içinde sunulmuştur. Daha sonra, araştırma yaklaşımlarından yola çıkılarak yeni bir desen sınıflandırmasına gidilmiştir. Bu sınıflandırmadan (gruplar arası desen, bireyler içi desen ve karma desen) doğru ve uygun istatistiğin belirlenmesinde yararlanılmıştır. Böylelikle, bireylerin araştırma sürecini kavramaları ve uygulama safhasına geçmeleri kolaylaşmıştır. Ayrıca, sayısız uygulama örneği, şemalar ve tablolar vasıtasıyla kitabın okurlara sağlayacağı katkı azami düzeye çıkartılmıştır. Kitap, her ne kadar nicel araştırma odaklı olsa da nitel araştırmanın önemi ve değerine de farklı zamanlarda değinilmiştir.

Eğitim bilimleri, sağlık bilimleri, idari bilimler, ekonomi ve benzeri tüm alanlarda lisansüstü öğrenciler için araştırma ve/yahut ders kitabı olarak tasarlanan bu eser, bölümlerin takibiyle alakalı esneklik sağlamaktadır. Bu yönüyle, bunun yanı sıra akademisyen ve diğer araştırmacılar için de faydalı bulunacağı değerlendirilmektedir. Kitaba başlamadan evvel temel düzeyde istatistik ve yöntem bilgisine sahip olunması önerilmektedir.

Uygulamada Araştırma Yöntemleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu