Bilgisayar Kitapları

Uygulamalı Sızma Testleri Pentest Lab PDF indir

Uygulamalı Sızma Testleri Pentest Lab PDF indir, e-kitap sitemizde Uygulamalı Sızma Testleri Pentest Lab kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmet Ali Yalçınkaya tarafından kaleme alınan Uygulamalı Sızma Testleri Pentest Lab kitabı 160 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Uygulamalı Sızma Testleri Pentest Lab kitabını 9786059129275 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Uygulamalı Sızma Testleri Pentest Lab kitap özeti, Uygulamalı Sızma Testleri Pentest Lab pdf oku, Uygulamalı Sızma Testleri Pentest Lab yandex, Mehmet Ali Yalçınkaya e-kitap pdf, Uygulamalı Sızma Testleri Pentest Lab PDF Drive, Uygulamalı Sızma Testleri Pentest Lab Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Uygulamalı Sızma Testleri Pentest Lab PDF Oku

Uygulamalı Sızma Testleri Pentest Lab Kısa Özet

Sızma Testleri Alanında Uzmanlaşmak İsteyenler Temel Başvuru Kaynağı!

Kitapta ele alınan sızma testi laboratuvarı, Literatürde bulunan laboratuvarlar içinde bünyesinde en fazla bileşeni barındıran sanal laboratuvar olma özelliğini taşımaktadır.

Günümüz dünyasında, siber saldırganlar tarafından her gün yeni bir güvenlik açığı keşfedilerek kurumlara ait bilişim sistemlerinin hedef alınması maksadıyla kullanılmaktadır. Bu durumda, sızma testlerinin önemi ve güvenlik uzman kişilerına duyulan ihtiyaç da giderek artmıştır.
Bu kitapta söz konusu ihtiyacın giderilmesi adına, araştırmacıların ve öğrencilerin sızma testi denemeleri gerçekleştirebilecekleri sanal bir sızma testi laboratuvarı oluşturulmuştur. Oluşturulmuş sanal sızma testi laboratuvarı; literatürde bulunan laboratuvarlar içinde bünyesinde en fazla bileşeni barındıran sanal laboratuvar olma özelliğini taşımaktadır.

Oluşturulmuş sanal sızma testi laboratuvarı kapsamı içinde, bir kurum ağı içinde bulunan tüm temel bileşenler, VMware Workstation ve GNS3 yazılımları kullanılarak sanallaştırılmıştır. Ayrıca bu çalışmada, bir kuruma yönelik gerçekleştirecek sızma testlerinde kullanılmak üzere, dört adımdan bir araya gelen bir sızma testi metodolojisi sunulmuş ve her bir adım geniş bir şekilde olarak incelenmiştir. Söz konusu metodoloji kullanılarak, oluşturulmuş sanal sızma testi laboratuvarı üzerinde bulunan bileşenlere yönelik 10 farklı sızma testi gerçekleştirilmiş ve sıra sıra raporlanmıştır. Bu çalışmada; web uygulama testleri, kablosuz ağ testleri, sosyal mühendislik testleri ve istemci tabanlı testlerin bunun yanında, benzer çalışmalardan farklı olarak, yönlendirici, güvenlik duvarı, saldırı tespit sistemleri, veritabanı yönetim sistemleri, web uygulama güvenlik duvarı ve VoIP haberleşme ağı gibi bileşenlere yönelik testler gerçekleştirilmiştir.

Bu çalışma aracılığıyla, sızma testleri alanında uzmanlaşmak isteyen bireyler, tamamen sanal sistemlerden bir araya gelen bir sızma testi laboratuvarını yapılandırabilecek ve söz konusu laboratuvar üzerinde kurumlara yönelik gerçekleştirilen en yaygın saldırı türlerini test etme imkânı elde edeceklerdir. Ayrıca gerçekleştirilmiş bu çalışma ile bilgisayar alanında eğitim veren bölümlerdeki bilgi güvenliği içerikli derslerde yaşanan teknik içerikli kaynak eksikliğinin giderilmesi amaçlamıştır.

Uygulamalı Sızma Testleri Pentest Lab PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu