Psikoloji Kitapları

Uyku ve Uykusuzluk Sorunları PDF indir

Uyku ve Uykusuzluk Sorunları PDF indir, e-kitap sitemizde Uyku ve Uykusuzluk Sorunları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Colin A. Espie tarafından kaleme alınan Uyku ve Uykusuzluk Sorunları kitabı 240 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Uyku ve Uykusuzluk Sorunları kitabını 9789752753969 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Uyku ve Uykusuzluk Sorunları kitap özeti, Uyku ve Uykusuzluk Sorunları pdf oku, Uyku ve Uykusuzluk Sorunları yandex, Colin A. Espie e-kitap pdf, Uyku ve Uykusuzluk Sorunları PDF Drive, Uyku ve Uykusuzluk Sorunları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Uyku ve Uykusuzluk Sorunları PDF Oku

Uyku ve Uykusuzluk Sorunları Kısa Özet

Uyuyamamak, uykusuzluk çok kötü bir deneyimdir. Sorun, dinlenememek, güne zinde ve enerjik bir biçimde  başlayamamaktan ibaret değildir. Süre giden uykusuzluk hali tükenmişlik ve stresle birlikte zihinsel ve ruhsal çöküntüye kadar gidebilir. Bozulan sağlık ve düşen yaşam değeri aile ilişkileri ve iş yaşamını da olumsuz etkiler.

Günümüzde her on yetişkinden biri ve 65 yaş üzerindekilerin beşte biri uykusuzluk çekmekte ve iyi bir uyku için her sene milyarlar harcanmaktadır. Oysa son senelerda yapılan araştırmalar ve geliştirilen tedavi metotları Bilişsel Davranış Terapisi’nin bu hususta da oldukça etkili olduğunu ortaya koymuştur.25 senedir bu alanda çalışmalar yürüten klinik psikolog Prof. Colin A. Espie uykusuzluğun nasıl bir sorun olduğunu açıklamanın bunun yanında Bilişsel Davranış Teknikleri’nin uygulandığı basit pratikler ve egzersizler yardımıyla nasıl üstesinden gelineceğini de anlatıyor.

Yatak odasının nasıl olması gerektiğinden başlayarak uykuya hazırlanmaya, en etkili gevşeme tekniklerinden zihni dinlendirmeye, yeni uyku modelleri geliştirmekten uyurgezerlik poblemlerina kadar akla gelebilecek hemen her konuyu bir uzman olarak ele alan Prof. Espie’nin bu kitabı uykusuzluktan mustarip olanlara çok yararlı olacaktır. Ayrıca sağlık çalışanları için de güvenilir bir kaynaktır.

Uyku ve Uykusuzluk Sorunları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu