PDF İndir

Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Hava PDF indir

Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Hava PDF indir, e-kitap sitemizde Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Hava kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Buket Uzuner tarafından kaleme alınan Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Hava kitabı 330 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Hava kitabını 9786051852973 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Hava kitap özeti, Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Hava pdf oku, Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Hava yandex, Buket Uzuner e-kitap pdf, Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Hava PDF Drive, Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Hava Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Hava PDF Oku

Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Hava Kısa Özet

Gazeteci Defne Kaman ile ilgili ‘Neden Nükleer Enerji Değil?* yazısı sebebiyle soruşturma açılmıştır. Duruşmanın yapıldığı Kayseri’de Defne Kaman’a Türkiye’nin mühim çevre hukukçuları, gazeteciler, çevre ve hayvan hakları aktivistleri, STK temsilcileri destek vermektedir.

Kayseri’ye 13. yüzyılda hastaları müzikle tedavi eden bir şifahâne ve dünyanın ilk tıp okullarından birini yaptırtan Selçuklu kadın sultanı Gevher Nesibe’nin şehrin merkezindeki büstü gazeteci Defne Kaman şehre geldiği gün gizemli bir biçimde kaybolur. Duruşma sabahı yaşanan bir sürpriz gelişme sonrası bu kez Defne Kaman ortadan kaybolur. Gazeteci kadının Kapadokya’da bir sıcak hava balonunda görüldüğü haberi üzerine tüm dostları onu aramaya giderler.

Buket Uzuner, iklim değişikliğinin yol açtığu tabiat felaketlerinin sürdürülebilir temiz enerji çözümleriyle engelleneceğini savunan, hayvan, çocuk, kadın ve çevre hakları destekçisi kadın gazeteci Defne Kaman kişiliğiyle edebiyata bir iz düşüyor. Yazar, okuru binlerce yıllık kadim Kam  geleneğimizin insanı doğadaki tüm diğer canlılarla eşit kabul eden özünü hatırlamaveyavet ediyor.

*Hava, Buket Uzuner’den biyotik dengeleri bozulan gezegenimizde nefesimize nefes katacak çarpıcı bir iklim-kurgu romanı.*

Serpil Oppermann

EASLCE Başkanı (Avrupa Edebiyat, Kültür ve Çevre Çalışmaları Derneği)

*Buket Uzuner, [Tabiat Dörtlemesi] romanlarında bir eko-şaman gibi, Anadolu kültürü, mitoloji ve tarihten yararlanıp, günlük varoluşumuzla çevremizdeki dünyayı algılayışımız hususunda yüzleşmek için bir keşfe çıkıyor.*

Pınar Batur, Vassar College, USA

Ufuk Özdağ, Hacettepe Üniversitesi

Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Hava PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu