PDF İndir

Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Su PDF indir

Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Su PDF indir, e-kitap sitemizde Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Su kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Buket Uzuner tarafından kaleme alınan Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Su kitabı 344 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Su kitabını 9786051410036 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Su kitap özeti, Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Su pdf oku, Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Su yandex, Buket Uzuner e-kitap pdf, Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Su PDF Drive, Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Su Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Su PDF Oku

Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Su Kısa Özet

Buket Uzuner’in, bugün Anadolu’da yaşayan her kültürü derinden etkilemiş kadim Kamanlık (Şamanizm) geleneğinin dört unsuru olan Su, Toprak, Hava, Ateş’ten ilham alarak yazdığı yeni romanı Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları dörtlemesinin ilk kitabı ‘Su’ 8.baskısında!..

Gazeteci Defne Kaman bir yaz akşamı bindiği vapurda arkasında hiçbir iz bırakmadan kaybolur. Onu aramakla görevli Komiser Ali Ümit ile arkadaşı Sahaf Semahat kendilerini aniden enteresan olaylar ve esrarengiz semboller içinde bulurlar. Bir yandan kendi hayatlarını sakatlayan yasak ve tabulara rağmen ayakta kalmaya çalışırken, kayıp gazeteci Defne Kaman’ın peşinde nefes nefese bir maceraya sürüklenirler.

Buket Uzuner, SU romanında bütün canlı varlıkları eşit değerde kabullenerek doğayı ve yaşamı kutsayan kadim Türk geleneği Kamanlık’a (Şamanlık) selam ederken, okurları hem eko-feminist bir okumaya, hem de 1000 yıl önce Uygur harfleriyle ön-Türkçe yazılmış olduğu düşünülen (Mutluluk Bilgisi) Kutadgu Bilig Şifresi ile zihin oyunlarına davet ediyor.

Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Su PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu