Edebiyat Kitapları

Vahşiler ve Duygusallar PDF indir

Vahşiler ve Duygusallar PDF indir, e-kitap sitemizde Vahşiler ve Duygusallar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Javier Marias tarafından kaleme alınan Vahşiler ve Duygusallar kitabı 160 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Vahşiler ve Duygusallar kitabını 9789750854064 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Vahşiler ve Duygusallar kitap özeti, Vahşiler ve Duygusallar pdf oku, Vahşiler ve Duygusallar yandex, Javier Marias e-kitap pdf, Vahşiler ve Duygusallar PDF Drive, Vahşiler ve Duygusallar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Vahşiler ve Duygusallar PDF Oku

Vahşiler ve Duygusallar Kısa Özet

Edebiyatçılar ile futbol içindeki ilişki yeni değil. Camus ve Nabokov delikanlılıklarında kaleciydiler. Bunun bunun yanında Camus insan ahlakına ilişkin bildiği her şeyi futboldan öğrendiğini söyler. Marías da futbola düşkünlüğünü asla inkâr etmeyen edebiyatçılardan. Hem de çocukken sol açık oynayan bir topçu. Futbol, çocuk Javier’in gözünde, kahramanların ve kötü adamların geçit merasimi, yaşamın temel değerlerini öğrenmesine yardım eden bir destandır. Yetişkin Javier’in gözünde ise bir mizaç, kişilik, fedakârlık ve dayanışma gösterisidir; duygu, anı ve nostalji, özellikle de nostalji gösterisi.

“Hafızası olanların bildiği […] gibi, solcular ve cumhuriyetçiler, yani İç Savaş’ın kaybedenleri, ‘Real’ sıfatının şüphesiz çelişkisine rağmen Madrid’i Atlético’ya seçiyorlardı. Real Madrid kuşatılmış ve bombalanmış şehrin ismini taşıyordu, Atlético Aviación ise (Atléti’nin ilk etaptaki ismi buydu) Francocu pilotların, tam da zalimce başkenti bombalamaya kendini adayanların takımıydı. Oyuncularımız içinde az ‘kızılcık’ olmadı, Del Bosque, kaleci Miguel Ángel, […] Breitner […], ve yalnızca ellili ve altmışlı senelerın Avrupa zaferleri, diktatörlük rejiminin tüm fırsatçılığıyla takıma yanaşmasına yol açtı, takımın rejime değil.”

“Marías bu kitapta sözü uzatmıyor; bi hayli hızlı, dâhiyane olduğu kadar mücadeleci; kişiliğini, çocukluğunu tüm çıplaklığıyla sergiliyor ve ele aldığı bu konuyu tutkuyla, cesaretle işliyor.”

Neue Zürcher Zeitung

Vahşiler ve Duygusallar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu