Araştırma Kitapları

Vaka Örnekleriyle Çocukluktan Ergenliğe Otizmde 2. Adım PDF indir

Vaka Örnekleriyle Çocukluktan Ergenliğe Otizmde 2. Adım PDF indir, e-kitap sitemizde Vaka Örnekleriyle Çocukluktan Ergenliğe Otizmde 2. Adım kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Aydan Aydın tarafından kaleme alınan Vaka Örnekleriyle Çocukluktan Ergenliğe Otizmde 2. Adım kitabı 240 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Vaka Örnekleriyle Çocukluktan Ergenliğe Otizmde 2. Adım kitabını 9786057846839 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Vaka Örnekleriyle Çocukluktan Ergenliğe Otizmde 2. Adım kitap özeti, Vaka Örnekleriyle Çocukluktan Ergenliğe Otizmde 2. Adım pdf oku, Vaka Örnekleriyle Çocukluktan Ergenliğe Otizmde 2. Adım yandex, Aydan Aydın e-kitap pdf, Vaka Örnekleriyle Çocukluktan Ergenliğe Otizmde 2. Adım PDF Drive, Vaka Örnekleriyle Çocukluktan Ergenliğe Otizmde 2. Adım Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Vaka Örnekleriyle Çocukluktan Ergenliğe Otizmde 2. Adım PDF Oku

Vaka Örnekleriyle Çocukluktan Ergenliğe Otizmde 2. Adım Kısa Özet

Her şeyin bilindik, herkesin tanıdık olduğu bir dünya bunun yanı sıra güvenilir ve anlaşılır bir dünya olurdu değil mi?

Aslını söylemek gerekirse normal dediğimiz de bu tanıdıklıktan, bu bildik olma hâlinden gelmiyor mu?

Benzer yaşantılar, beklendik sorular ve bilindik yanıtlar bizi öte yandan güvende hissettirirken, öte yandan da normal hissettirmez mi?

Peki ya tam tersi olursa?

Her şey farklı, herkes yabancı, dünya anlaşılmaz ve birden fazla şey güvenilmez olursa? Kim bilir belki de bu yerin adı otizm dünyası olurdu.

Otizm son senelerda çok fazla duyulur olmakla birlikte hâlen birden fazla bilinmeyenin olduğu gizemli bir dünya… Bu gizemli dünyaya ilişkin bildiklerimiz çoğaldıkça aslında daha ne kadar çok şey bilemediğimizi keşfediyoruz. Benim kendi keşif macerasımde; otizme dair öğrendiklerim arttıkça, her seferinde daha çok şey bilmem gerektiği gerçeği ile karşı karşıya geldim. Otizme dair bilme ve öğrenme çabam sürecinde, benim için en mühim keşif ise otizmi anlamanın önemi oldu. Başka bir deyişle anladım ki: Bilmek arada bir yalnızca bildiğini zannetmektir.

Bildiklerimiz üzerine sözler söyleyebilir, yazılar yazabiliriz. Otistik bireyler ve aileleri için gerçek bir dokunuş ise fakat ve fakat onları anlama çabası ile olabilecek olabilir.

Bu kitap da bu keşif sürecinde edinilen bilgilerin ve yaşanılan tecrübelerin neticesinde keşfedilen bilgi ve tecrübelerin bir yansıması olarak okuyucuya sunulmuştur. Bu amaçla kitabın içeriği; bildiklerimizi zenginleştirmek maksadıyla, bilimsel bilgiler ışığında, yüreklerimize dokunarak, otizmi anlamamıza yardımcı bulunacağını düşündüğüm vaka emsallariyle birlikte sunulmuştur. Bu kitabın aileler ve eğitimciler için otizmin gizemli dünyasına açılan kapılardan biri olması dileğiyle…

Vaka Örnekleriyle Çocukluktan Ergenliğe Otizmde 2. Adım PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu