Bilim Kurgu Kitapları

Vakıf ve Dünya PDF indir

Vakıf ve Dünya PDF indir, e-kitap sitemizde Vakıf ve Dünya kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Isaac Asimov tarafından kaleme alınan Vakıf ve Dünya kitabı 592 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Vakıf ve Dünya kitabını 9786257650601 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Vakıf ve Dünya kitap özeti, Vakıf ve Dünya pdf oku, Vakıf ve Dünya yandex, Isaac Asimov e-kitap pdf, Vakıf ve Dünya PDF Drive, Vakıf ve Dünya Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Vakıf ve Dünya PDF Oku

Vakıf ve Dünya Kısa Özet

Hugo Tüm Zamanların En İyi Serisi Ödülü

1941 senesinde genç bir biliminsanı ve yazar olarak Isaac Asimov, Edward Gibbon’ın yazdığı Roma İmparatorluğu`nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi’nden etkilenerek çağının çok ötesinde bir destan yazdı: Galaktik İmparatorluk’un çöküşü ve feodalizmin dönüşü, İkinci Galaktik İmparatorluk zamanındaki güvenli ortamdan geçmişe bakan bir bakış açısıyla anlatıldı. İşte bu süreç neticesinde *Tarih tahmin edilebilir mi?*, *Toplum nasıl yönetilmeli?* veya *İmparatorluklar neden yükselir ve çöker?* gibi soruları sormaktan çekinmeyen destansı Vakıf Serisi yaşandı.

Golan Trevize, İkinci İmparatorluk ile Galaksiya içinde seçimini mücadeleci bireylerin, ulusların ve gezegenlerin anarşisi yerine Galaksiya’dan, tüm insanlığın kolektif bir bilinci paylaşacağı ütopik bir gelecekten yana kullanmıştı. Ama doğru seçimi yaptığından emin değildi. Öğrenmek için yapması gereken ise yaşanmaz bir vaziyette olduğu ve terk edildiği söylenen, insanlığın ilk gezegeni Dünya’yı bulmaktı. Pelorat ve Bliss’le birlikte, bilgi edinmek için haritalardan çıkarılmış üç Uzaycı gezegeninin yolunu tutan Trevize robotlarla, vahşi yaratıklarla, enteresan topluluklarla ve Galaksi’nin sırlarıyla karşılaşırken Dünya’yla alakalı sırrı aralayacaktı.

Yayımlanış tarihine göre: 5. Kitap / Kronolojiye göre: 7. Kitap

Vakıf ve Dünya PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu