Gerilim Kitapları

Vampir PDF indir

Vampir PDF indir, e-kitap sitemizde Vampir kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. John William Polidori tarafından kaleme alınan Vampir kitabı 64 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Vampir kitabını 9786053759331 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Vampir kitap özeti, Vampir pdf oku, Vampir yandex, John William Polidori e-kitap pdf, Vampir PDF Drive, Vampir Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Vampir PDF Oku

Vampir Kısa Özet

Modern vampir mitinin öncülerinden ve gotik korku edebiyatının klasik yazarlarından kabul gören John William Polidori, Lord Byron’ın özel doktoru ve arkadaşıydı. Lord Byron, Percy Shelley ve eşi, Frankenstein’ın yazarı Mary Shelley’yle birlikte korku hikâyeleri okudukları gecelerde doğan ve 1819’da yayımlanan bu öykü, Bram Stoker’dan Anne Rice’a, Alan Ball’dan Francis Ford Coppola’ya kadar bir çok sanatçıyı etkiledi. Eser, satış endişeları sebebiyle Lord Byron’ın ismiyle yayımlandı. John William Polidori hem eserini kendi ismiyle yayımlatamamanın bunalımı hem de kumar borçlarının yarattığı baskılar sebebiyle yirmi beş yaşında intihar etti. Lakin Vampir ve Polidori’nin yarattığı Lord Ruthven kişiliği iki yüz senedir okurların hayal güçlerine ve kâbuslarına musallat olmaya sürdürmekte.

Varlıklı bir ailenin çocuğu olan İngiliz centilmen Aubrey, yüksek sosyetenin içine yeni giren gizemli Lord Ruthven’in etkisine girer. Lord Ruthven’in bilinmeyen geçmişi, enteresan davranışları Aubrey’nin merakını cezbetmektedir. Lakin genç adam, kısa bir sürede yeni arkadaşının şatafatlı görüntüsün altında kötücül birinin gizli olduğunu keşfedecektir. İkilinin Avrupa gezileri sırasında Lord Ruthven onlara saldıran bir grup haydut tarafından yaralanır. Son nefesini vermeden önce Aubrey’den ölümünü ve işlediği suçları toplam bir yıl bir gün kadar gizli tutmasını rica eder. Lakin Lord Ruthven ölümünden bir yıl sonra Londra’da tekrar göründüğünde ve Aubrey’nin kız kardeşine kur yapmaya başladığında adamın korkunç sırrı da görülmektedir.

Vampir PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu