Psikoloji Kitapları

Varoluşçu – Hümanistik Terapi PDF indir

Varoluşçu – Hümanistik Terapi PDF indir, e-kitap sitemizde Varoluşçu – Hümanistik Terapi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kirk J. Schneider tarafından kaleme alınan Varoluşçu – Hümanistik Terapi kitabı 264 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Varoluşçu – Hümanistik Terapi kitabını 9786055134709 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Varoluşçu – Hümanistik Terapi kitap özeti, Varoluşçu – Hümanistik Terapi pdf oku, Varoluşçu – Hümanistik Terapi yandex, Kirk J. Schneider e-kitap pdf, Varoluşçu – Hümanistik Terapi PDF Drive, Varoluşçu – Hümanistik Terapi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Varoluşçu – Hümanistik Terapi PDF Oku

Varoluşçu – Hümanistik Terapi Kısa Özet

Varoluşçu-Hümanistik Terapi yaklaşımının amacı; danışanların, yaşam içinde başkaları tarafından tespit edilen sınırlamalardan kurtularak özgürleşmeleri ve dayatılan veya katı bir benlik algısıyla şekillenen hedefler yerine, gerçek ihtiyaçları üzerinden sahici yaşam hedeflerini daha çok kavramalarıdır.

Bu yaklaşım, bilinenin aksine, tamamen düşünsel bir terapi formu değildir. Vurguladığı kavramlar da özgürlük ve sorumlulukla sınırlı kalmaz. Danışanlar, yaşadıkları poblemleri, duygulanımsal ve bedensel duyumlara odaklanma yoluyla, seans içinde deneyimler.

Dr. Schneider ve Dr. Krug, varoluşçu-hümanistik terapiye dair, çok sayıda vaka örneğinin de olduğu bir başucu kitabı hazırlamıştır. Varoluşçu-Hümanistik Terapi, Psikoterapi Kuramları Dizisi’nin altıncı kitabıdır. APA bu diziyi, psikoterapistlerin şimdilerde kullandığı temel kuramsal modelleri anlamaya yönelik bir kaynak olarak sağlamaktadır. Dizinin kitapları, farklı danışan profillerini içeren zengin vaka emsallariyle birlikte somut kuram ve bulgu-temelli uygulamaları ifade etmektedir. Bunun bunun yanında, uygulamacılar ve öğrenciler bu kitapları bilginin ve esinin mücevherleri olarak görecektir. Okuyan Us, bu dizide Türk uzman kişilerın çalışmalarına da yer vermektedir.

*Bu dizi, çığır açma potansiyeli taşıyor. Psikoterapiler içindeki ortak noktalar ve değişiklikları ortaya koyarak, bu değişikliklarla dolu alanda birleşme, basitleşme ve bütünleşme için temel malzemeleri sunuyor.*

– Prof. Dr. Arthur Staats, Hawaii Üniversitesi, Honolulu

*Sağlam kuramsal düşünce ve zengin klinik malzeme üzerinden temellendirilen bu dizi, psikoterapiye ilgi duyan herkes tarafından okunmalı. Gerek deneyimsiz gerekse işinde uzman klinisyenler için ise bir hazine niteliğinde.*

– Prof. Dr. Lillian Comas-Diaz , George Washington Üniversitesi, Washington, Dc

Varoluşçu – Hümanistik Terapi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu