Edebiyat Kitapları

Veba Geceleri PDF indir

Veba Geceleri PDF indir, e-kitap sitemizde Veba Geceleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Orhan Pamuk tarafından kaleme alınan Veba Geceleri kitabı 544 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Veba Geceleri kitabını 9789750849282 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Veba Geceleri kitap özeti, Veba Geceleri pdf oku, Veba Geceleri yandex, Orhan Pamuk e-kitap pdf, Veba Geceleri PDF Drive, Veba Geceleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Veba Geceleri PDF Oku

Orhan Pamuk’un üzerinde 5 senedir çalıştığı Veba Geceleri, 1901 senesinde 3. Veba Pandemisi zamanında Osmanlı’nın 29. Vilayeti Minger adasında geçiyor. Hem sürükleyici bir siyaset ve aşk romanı hem de Pamuk’un salgın, karantina, devlet ve birey konularını bir masal havasıyla kavga ettiği bu tarihi roman, konusuyla yaşadığımız günlere de ışık düşürüyor.

1901 baharında Osmanlı İmparatorluğu’nun 29. vilayeti Minger Adası’nda veba salgını baş gösterince Sultan Abdülhamit önce Sağlık Başmüfettişi kimyager Bonkowski Paşa’yı, onun arkasından da genç ve başarılı Doktor Nuri’yi salgını durdurması için adaya gönderir. Padişah kısa bir süre önce genç doktoru, sarayda hapis yaşamı yaşattığı ağabeyi önceki padişah V. Murat’ın kızı Pakize Sultan ile evlendirmiştir ve Pakize Sultan da bu yolculukta kocasına eşlik etmektedir. Adada ise genç ve milliyetçi Osmanlı subayı Kolağası Kâmil, onun âşık olduğu adalı Zeynep ve her şeye yetişmeye çalışan Vali Sami Paşa ile güzel sevgilisi Marika mevcuttur. Karantina yasaklarına itaat edilmesi için çaba harcayan bu bireylerin vebayla, adadaki geleneklerle ve sonunda birbirleriyle ve ölüm tehditleriyle savaşının ve yaşadıkları aşkların hikâyesidir Veba Geceleri.

*Pamuk yaşayan en büyük yazar.* -Le Point, Fransa

*Pamuk, en iyi kitaplarını Nobel’den sonra yazan eşsiz bir yazar.* -The Independent, İngiltere

*O ne bir ideolog, ne bir siyasetçi, ne de bir gazeteci. Orhan Pamuk büyük bir romancı.* -The New York Times, ABD

Veba Geceleri PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu