Hukuk Kitapları

Vergi Tekniği ve Mütalaat PDF indir

Vergi Tekniği ve Mütalaat PDF indir, e-kitap sitemizde Vergi Tekniği ve Mütalaat kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Emre Akın tarafından kaleme alınan Vergi Tekniği ve Mütalaat kitabı 608 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Vergi Tekniği ve Mütalaat kitabını 9786050301786 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Vergi Tekniği ve Mütalaat kitap özeti, Vergi Tekniği ve Mütalaat pdf oku, Vergi Tekniği ve Mütalaat yandex, Emre Akın e-kitap pdf, Vergi Tekniği ve Mütalaat PDF Drive, Vergi Tekniği ve Mütalaat Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Vergi Tekniği ve Mütalaat PDF Oku

Vergi Tekniği ve Mütalaat Kısa Özet

Hukuk üzerine çalışan herkesin sorması gereken sorular mevcuttur: “… dayanağı nedir?, … mevzuatın neresinde bulunmaktadır?, … hangi amaçla bu biçimde vazedilmiştir?” Bu sorular sorulmadan ve yanıtları bulunmadan hukuki bir olay ile ilgili -özellikle kat’i kurallara bağlı vergi hukukunda- mülahazada bulunmak ve karar vermek olabilecek değildir. Kitap sistematiği ve çıkış noktası da bu tetkikat üzerine bina edilmiştir.

Kanun lafzı ve ruhunun şerh edilmesi için gereken sorulara yer verilmiştir. Cevapların verilmesinde de, asli unsur mevzuat dayanakları olduğundan vergi tekniği vasıtasıyla yalnızca mevzuat hükümlerinden faydalanılmıştır. Lakin yargı kararlarına hiçbir biçimde yer verilememiştir. Çünkü yargı kararları da hukukilik denetimini içerdiğinden yine mevzuat temeline oturmaktadır.

Bazı sorulara yanıt verilirken karşı görüş olarak savunulabilecek yahut akla gelebilecek diğer görüşlere de yer verilerek hangisinin doğru olabileceği, karşı karşıya geldirılarak ifade edilmeye çalışılmıştır.

Böylelikle temel bakış açısı ve çalışma felsefesinin vergi tekniğinin bilinmesi ve uygulanmasına yönelik olması gerektiği soru ve yanıtlarda kanun sistematiği aynen korunarak belirtilmeye çalışılmıştır.

Bu çalışma;

Vergi Müfettişliği Yetki ve Yeterlik Sınavları,
Yeminli Mali Müşavirlik Sınavları,
Vergi Hukuku, alanında kaynak eserdir.

Vergi Tekniği ve Mütalaat PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu