Teknoloji Kitapları

Veri Biliminde R ile Veri Önişleme PDF indir

Veri Biliminde R ile Veri Önişleme PDF indir, e-kitap sitemizde Veri Biliminde R ile Veri Önişleme kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Zeynel Cebeci tarafından kaleme alınan Veri Biliminde R ile Veri Önişleme kitabı 552 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Veri Biliminde R ile Veri Önişleme kitabını 9786254060755 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Veri Biliminde R ile Veri Önişleme kitap özeti, Veri Biliminde R ile Veri Önişleme pdf oku, Veri Biliminde R ile Veri Önişleme yandex, Zeynel Cebeci e-kitap pdf, Veri Biliminde R ile Veri Önişleme PDF Drive, Veri Biliminde R ile Veri Önişleme Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Veri Biliminde R ile Veri Önişleme PDF Oku

Veri Biliminde R ile Veri Önişleme Kısa Özet

Bu kitapta verinin bilgiye dönüştürülmesi sürecinde hemen hemen %85`lik bir payla en uzun aşamayı oluşturan veri önişleme teknikleri ve algoritmaları uygulamalı olarak anlatılmaktadır. Kitapta veri bütünleştirme ve düzenleme, veri kontrolü, veri temizleme, eksik/kayıp değerlerin tamamlanması, aykırı değer ve gürültü temizleme, veri normalleştirme, veri dönüştürme ve indirgeme işlemleri, büyük veri ile çalışma, paralel hesaplamaya giriş, bellek ve hız yönetimi gibi veri bilimi konuları ayrıntı kısmıyla sunulmaktadır.
Kitapta veri önişlemeyle alakalı tekniklerin kuramsal temelleri yanında R ile uygulamaları da gösterilmektedir. R, istatistik analiz ve veri biliminde ihtiyaç duyulabilecek çok sayıda araca sahip olup bölgesindeki popüleritesi ile de üst sıralarda bulunan özgür bir analiz ve programlama ortamıdır. Hemen her konu için geliştirilmiş hemen hemen 19000 paketi ile işletmelerinin verimliliğini attırmak isteyen veri mühendisleri ve yeni algoritmalar geliştirmek isteyen veri bilimcileri için büyük rahatlıklar ve esneklikler sağlamaktadır.
Sonuç olarak bu kitap, günümüzün en cazip mesleklerinden olan veri mühendisliği ve biliminde en mühim konulardan birisi olan bilgi keşfi sürecinde veri önişlemeyi yine en popüler yazılım ve programlama dillerinden birisi olan R ile öğrenmenizi sağlayacak bir başvuru kitabı ve öğrenme kaynağıdır.

Veri Biliminde R ile Veri Önişleme PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu