Teknoloji Kitapları

Veri Modelleme ve Veri Analitiği PDF indir

Veri Modelleme ve Veri Analitiği PDF indir, e-kitap sitemizde Veri Modelleme ve Veri Analitiği kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kolektif tarafından kaleme alınan Veri Modelleme ve Veri Analitiği kitabı 762 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Veri Modelleme ve Veri Analitiği kitabını 9786254174742 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Veri Modelleme ve Veri Analitiği kitap özeti, Veri Modelleme ve Veri Analitiği pdf oku, Veri Modelleme ve Veri Analitiği yandex, Kolektif e-kitap pdf, Veri Modelleme ve Veri Analitiği PDF Drive, Veri Modelleme ve Veri Analitiği Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Veri Modelleme ve Veri Analitiği PDF Oku

Veri Modelleme ve Veri Analitiği Kısa Özet

Bu kitapta, dijital dönüşümün bir gereksinimi olarak veriden bilgi ve değer üretimi sürecinde yoğun olarak kullanılan veri modelleme ve analitiği metotları ile buna olanak sağlayan teknolojik araçlara yer verilmektedir. Büyük veri kümelerinin karar almamıza olanak sağladığı bu sürede, bu çerçeve ile ilişkili olarak hangi verilerin kullanılması gerektiği, bu verilerin hangi kaynaklardan elde edilebileceği, nasıl düzenlenip işleneceği, hangi modelleme ve analitik araçlarının seçileceği, elde edilen faydalı bilginin nasıl sunulacağı ve kazanılan bir bilgi ardından buna ilişkin değer ve iş stratejilerinin nasıl üretilmesi gerektiği sorularına yanıtlar sunulmaktadır.
Beş kısım olarak hazırlanan bu kitap, veri modelleme ve analitiğine kavramsal bir bakış ile başlamakta ve veri analitiğini; tanımlayıcı, kestirimci ve öngörüsel analitik olarak üç başlıkta incelemektedir. Tanımlayıcı analitik başlığı altında veri önişleme, görselleştirme ve raporlama; kestirimci analitik başlığı altında ise yapısal verinin analizi ve modellemesinin bunun yanında yapısal olmayan metin, web ve sosyal ağ analitiği ele alınmaktadır. Normatif modelleme, sezgisel yaklaşımlar ve simülasyon konuları da öngörüsel analitik başlığı altında anlatılmaktadır. Kitap, büyük verinin modellenmesi ve analitiği ile son bulmaktadır.
Çok disiplinli bir bakış açısının ürünü olan bu akademik eser; manalı bilgi, örüntü ve model üretebilmeyi sağlık ve işletme alanlarındaki kullanımları ile ele alarak bir uygulama kitabı özelliğini de taşımaktadır. Tüm uygulamalı örnekler, R ve Python programlama dilleri ve kütüphaneleri aracılığıyla olabilecek mertebe sistematik bir bilgi sunumu şeklinde aktarılmaktadır. Bu nedenle, bütüncül bir yaklaşımla yazılmış bu kitap; akademik dünyanın paydaşlarına tavsiye edilirken bunun yanı sıra işletme ve sağlık alanında veri modelleme ve analitiği pratiği yapmak isteyen okuyuculara da tavsiye edilmektedir.

Veri Modelleme ve Veri Analitiği PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu