Bilgisayar Kitapları

Veritabanı İlkeleri ve Yönetim Sistemleri PDF indir

Veritabanı İlkeleri ve Yönetim Sistemleri PDF indir, e-kitap sitemizde Veritabanı İlkeleri ve Yönetim Sistemleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Selma Bulut Büyükgöze tarafından kaleme alınan Veritabanı İlkeleri ve Yönetim Sistemleri kitabı 491 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Veritabanı İlkeleri ve Yönetim Sistemleri kitabını 9786055193454 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Veritabanı İlkeleri ve Yönetim Sistemleri kitap özeti, Veritabanı İlkeleri ve Yönetim Sistemleri pdf oku, Veritabanı İlkeleri ve Yönetim Sistemleri yandex, Selma Bulut Büyükgöze e-kitap pdf, Veritabanı İlkeleri ve Yönetim Sistemleri PDF Drive, Veritabanı İlkeleri ve Yönetim Sistemleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Veritabanı İlkeleri ve Yönetim Sistemleri PDF Oku

Veritabanı İlkeleri ve Yönetim Sistemleri Kısa Özet

Veri, şimdilerdeki en kıymetli varlıktır. Elbette bu biçimde mühim bir varlığın güvenli bir ortamda saklanması kadar doğal bir şey olamaz. İçinde olduğumuz dijital çağda, veriler bilgisayar sistemlerindeki veritabanları içinde depolanmaktadır. Neredeyse en basit yazılımdan en karmaşık yazılıma kadar tüm sistemlerde veritabanından söz etmek mümküdür. Elinizdeki kitap 5 bölüm halinde hazırlanmıştır.

Kitabın;

1. Bölümünde veritabanı ile ilgiliki genel kavramlardan ve veritabanı tasarımının nasıl yapılması gerektiğinden bahsedilmektedir.

2. Bölümde ofis ortamında ve ufak çaplı yazılımlarda kullanılabilen bir veritabanı yönetim sistemi olan ACCESS programının kullanımı anlatılmaktadır.

3. Bölümde ise veritabanının en mühim kavramlarından SQL dili ile ilgili bilgi verilmektedir.

4. Bölümde yazılım sektöründe kullanılan mühim veritabanı yönetim sistemlerinden SQL Server geniş olarak tanıtılmaktadır.

5. Bölümde ise özellikle orta ve geniş çaplı yazılım projelerinde çok fazla kullanılan Oracle veritabanı yönetim sistemi anlatılmaktadır.

Başlangıç ve orta düzeyde yazılım geliştirenlere yönelik olarak hazırlanan kitap, bilgisayar programcılığı müfredatına uygun olarak dizayn edilmiştır.

Veritabanı İlkeleri ve Yönetim Sistemleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu