Müzik Kitapları

Vivaldi, Venedik, Violin PDF indir

Vivaldi, Venedik, Violin PDF indir, e-kitap sitemizde Vivaldi, Venedik, Violin kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Emel Arslangiray tarafından kaleme alınan Vivaldi, Venedik, Violin kitabı 208 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Vivaldi, Venedik, Violin kitabını 9786059911641 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Vivaldi, Venedik, Violin kitap özeti, Vivaldi, Venedik, Violin pdf oku, Vivaldi, Venedik, Violin yandex, Emel Arslangiray e-kitap pdf, Vivaldi, Venedik, Violin PDF Drive, Vivaldi, Venedik, Violin Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Vivaldi, Venedik, Violin PDF Oku

Vivaldi, Venedik, Violin Kısa Özet

Vivaldi… müziği Türkiye’de sevilerek dinlenen ama ile ilgili fazla bilgi sahibi olunmayan bestecilerden biri olması, bu çalışmanın hazırlanmasında mühim bir etken olmuştur.
Vivaldi’nin 63 yıllık ömrünün 50 yılını geçirdiği Venedik, bestecinin yalnızca üne kavuştuğu bir kent olmakla kalmamış, sanat yaşamının bereketli toprağı ve can damarı olmuştur. Kentin tarihsel, sosyal, coğrafi, iklimsel, kültürel ve sanatsal etkenlerinin birbiriyle etkileşiminden doğup büyüyen çekim gücü, Vivaldi’nin sanatını, yerel sınırları aşan bir Venedik sanatı haline getirmiştir.
Venedik halkı için ruhsal incelik ve eğitilmişlik her zaman mühim bir konuydu ve bu açıdan müziğin etkileyici gücüne inanılmaktaydı. Duyguların incelmesinde büyük katkısı olması sebebiyle müzik Venedikliler yönünden mühim bir olguydu. Kilise müziği de dahil olmak üzere sanatın her türü onlar için hep aynı coşkuyla karşılanırdı.
Venedik, Vivaldi, Violin. Birbirinden ayrılmaz bu üçlü, gerçek anlamını *Mevsimler* yapıtında bulur. Her çalınışında veya dinlenişinde Vivaldi’nin Venedikli ruhunu yeniden ve yeniden çağıran bu keman konçertoları tıpkı onun köylüleri, çobanları, avcıları gibi gökyüzü ve yeryüzünün derinden derine süregiden kararlı, sarsılmaz ritmini yaşatır insana. Vivaldi, dış gerçekliğin müziksel anlatımına kendini öylesine fazla kaptırmıştır ki fırtınalar, denizdeki dalgalar, kırsal manzaralar gibi doğa hadiselerinın veya tiyatrodan esinlenerek yazdığı uykuveyalış, soğuktan titreme gibi insan davranışlarının müziksel taklidini başarıyla yapıtlarına aktarmıştır.
Ölümünden iki yüzyıl kadar sonra Vivaldi, sessizliğine gömüldüğü bilinmezliğinden sıyrılacak, birkaç yıl içinde unutulmuşluğun acısını çıkaracaktır. 1939 Eylül’ünde Siena’da tertip edilen Vivaldi haftasında yapıtları seslendirilir bestecinin. Vivaldi yeniden doğmuştur ve yeniden yaşayacaktır. Bu kez sonsuza dek…
Herkese Merhabalar VIVALDI!

Vivaldi, Venedik, Violin PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu