Edebiyat Kitapları

Viy PDF indir

Viy PDF indir, e-kitap sitemizde Viy kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nikolay Vasilyeviç Gogol tarafından kaleme alınan Viy kitabı 120 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Viy kitabını 9786257913843 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Viy kitap özeti, Viy pdf oku, Viy yandex, Nikolay Vasilyeviç Gogol e-kitap pdf, Viy PDF Drive, Viy Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Viy PDF Oku

Viy Kısa Özet

*Benim edebi tercihim Gogol’den yanadır, bakış açıma göre kimse kıyaslanamaz onunla.* –Mihail Bulgakov

Vladimir Nabokov’un, *enteresan bir deha* olarak nitelendirdiği, Mikhail Bulgakov, Fyodor Mihayloviç Dostoyevski gibi yazarları etkilemiş Nikolay Gogol, bu kitaba da adını veren *Viy* öyküsünde, Ukrayna halk efsanelerinden aldığını iddia etse de aslında kendisinin uydurduğu bir yaratığı edebiyat dünyasına armağan etti. Gogol, Viy’deki üç öyküyle, şeytan çıkarmaların, büyücülerin ve kaşları yere kadar inen bir yaratığın kol gezdiği bir Rusya’ya götürüyor okuru.

*Viy*de, üç öğrenci, teolog Halyeva, filozof Homa ve hatip Tiberiy dinlenip karınlarını doyuracak bir yer bulmak için ana yoldan ayrılınca kaybolurlar ve gerçek yüzünü ardından görecekleri tehlikeli bir yaşlı kadın çıkar karşılarına. *İvan Kupala Akşamı Arifesi*nde âşık bir adamın, Şeytan da olabilecek bir yabancıyla yaptığı anlaşma ters teper. *Korkunç Bir İntikam*da ise seneler sonra geri dönen bir baba, kızını dehşete düşürür.

*Viy’i getirin! Gidip Viy’i getirin,* diyordu ölü.

Viy PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu