Siyaset Kitapları

Walter Benjamin Kitabı PDF indir

Walter Benjamin Kitabı PDF indir, e-kitap sitemizde Walter Benjamin Kitabı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tunç Tayanç tarafından kaleme alınan Walter Benjamin Kitabı kitabı 542 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Walter Benjamin Kitabı kitabını 9786052318102 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Walter Benjamin Kitabı kitap özeti, Walter Benjamin Kitabı pdf oku, Walter Benjamin Kitabı yandex, Tunç Tayanç e-kitap pdf, Walter Benjamin Kitabı PDF Drive, Walter Benjamin Kitabı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Walter Benjamin Kitabı PDF Oku

Walter Benjamin Kitabı Kısa Özet

*Genelde bir devir, ondan en az etkilenenlere, ona en uzak olanlara, bundan dolayı da ondan en fazla acı çekenlere çok açık bir biçimde damgasını vurur. … Benjamin’in de başına gelen buydu. Hali tavrı, dinlerken ve konuşurken başını tutuş şekili, hareketleri, davranışları, özellikle de sözcük seçimine, sözdizimine varasıya konuşma tarzı, nihayet, kendine özgü açıksözlülüğü… hepsi öylesine eski moda görünüyordu ki, tıpkı yabancı bir ülkenin kıyısına vuran biri gibi, on dokuzuncu yüzyıldan yirminci yüzyıla sürgün edilen biri gibiydi. … [Kendisini] ‘parçalanmakta olan bir yelken direğinin tepesi’nde veya yıkıntılar içinde ‘yaşarken ölü ve gerçekten hayatta kalmış’ biri [gibi duyumsuyordu]: … Zengin ve garip olan şeyleri, derinliklerdeki incileri ve mercanları alıp su üstüne çıkarmak için denizin dibine kadar inen bir inci avcısı gibi…

– Hannah Arendt

Walter Benjamin’in bir felsefeci ve eleştirel kuramcı olarak önemi onun çok çeşitli alanlarda ve kendine özgü bir parıltıyla kalem oynatmasından, ürettiği düşüncelerin bugün de çok verimli tartışmalara yol açmasından ileri gelir. Siyasal yönelimli bir estetik ve kültür kuramı geliştirme yönündeki çabaları hem Frankfurt Okulu hem de Brecht yönünden hatırı sayılır bir uyaran olmuştur. Yazdığı eserler erken dönem Alman Romantizmine duyulan ilgiyi yeniden canlandırmış, film kuramının gelişmesine katkıda bulunmuş, kültür kuramını, bunun yanında modern döneme egemen olan felsefi kavramları etkilemiş, Derrida, Agamben ve Habermas gibi düşünürlere kaynaklık etmiş ve siyasal teolojinin yeniden tartışılmasına vesile olmuştur.

Bu seçkide, kısa ömrüne rağmen yirminci yüzyılın en mühim düşünürleri arasına girmeyi başaran Walter Benjamin’i ve onun o çok yönlü ve verimli eserini okurla olabildiğince buluşturmayı amaçlıyoruz. 

Walter Benjamin Kitabı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu