Edebiyat Kitapları

Yabancı Yayınlar PDF indir

Yabancı Yayınlar PDF indir, e-kitap sitemizde Yabancı Yayınlar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Cemal Süreya tarafından kaleme alınan Yabancı Yayınlar kitabı 496 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yabancı Yayınlar kitabını 9789750839399 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yabancı Yayınlar kitap özeti, Yabancı Yayınlar pdf oku, Yabancı Yayınlar yandex, Cemal Süreya e-kitap pdf, Yabancı Yayınlar PDF Drive, Yabancı Yayınlar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yabancı Yayınlar PDF Oku

Yabancı Yayınlar Kısa Özet

Şair, deneme yazarı ve çevirmen Cemal Süreya’nın dergici yanı, yalnızca efsane dergi Papirüs’ün (kendi deyişiyle *Papo*) adını duymuş okurların bile kabul edeceği bir gerçek. Cemal Süreya, dergi çıkarmakla kalmamış, başka dergilerin ortaya çıkmasına da önayak olmuş, yazı kurullarında bulunmuş veya yazılarıyla desteklemiştir.

Cemal Süreya’nın dergicilik alanına mühim katkılarından bir diğeride, Mart 1968’den Ekim 1975’e kadar Fransa’da çıkan mühim edebiyat-sanat dergilerini günü gününe tarayarak yaptığı seçmeler. Türk Dili dergisinde *Yabancı Yayınlar* başlığı altında yayımlanan bu yazıları Bahanur Garan Gökşen ile Erol Gökşen bir araya getirip kitaplaştırdı.

Yabancı Yayınlar, Cemal Süreya külliyatının tamamlanmasına mühim bir katkı olduğu gibi, bugünün okurlarını yarım yüzyıl öncesinin dünya edebiyatı atmosferiyle, edebiyatın ve yayıncılığın çoğu şimdilerde de varlığını ve geçerliliğini sürdüren çeşitli poblemleriyla buluşturması yönünden da mühim bir toplam.

Yabancı Yayınlar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu